Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-06-2008, 03:29 AM   #10 (permalink)
ametist
Üsteğmen

Tesekkür: 11
132 Mesajinıza toplam 504 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ametist is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Mutlu Olmanın 10 Kuralı !

acemi-şirinecim sanırım yine anlatamayı başaramadım.trafik kuralları gibi sosyal hayatı düzenleyen kurallardan bahsetmiyorum,bunlar da kaos olmasın diye konulmuştur.bu dediklerimin bunla alakası yok.gerçi sen benim söylediğimi, arkadaşlarının aldığı kitapları örnek vererek söylemişsin.demek bu tarz,başkalarının oluşturduğu reçeteler bi işe yaramıyo.çünkü bunlar toplumdan topluma değişmesini bi kenara bırak ,kişiden kişiye değişir.benim de şimdi kendi yaşamım da hata olarak gördüğüm şeyler ,hep kurallara kalıplara sıkıştırdıklarım olmuştur.kendi içinde kural koymak iç disiplini sağlamak değildir çoğunlukla,ya da bu dediğim de kişiden kişiye değişebilir.aslında hayatımızda oluşturduğumuz her katı yargı ya da kural bizi sınırlandırmaktan başka bi işe yaramaz bence.çünkü hayat değişim üzerine kurulu,senin kalıplaştırdığın bişey ilerde kendini sıfırlayabilir ki bunu deneyimlerime dayanarak söylüyorum.kural koymak kötüdür dediğim halde hala bi sürü kalıplarım var.zaten şimdi bunları ortadan kaldırmak için burdayım ben,bu telkinlerin de zaten amacı bu yani;bilinçaltımızdaki bi sürü abuk kavramı yok etmek.
sevgiyle ,sağlıcakla