Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-06-2008, 11:33 PM   #293 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: 22 haziran pazar hayalayazlı suzzyli istanbul toplantısı...

eveeeet..uyumadım daha... ama yazmadan uyursam kendimi affetmezdim..ben anlatmaya izmirden başlıcam..
biliyorsunuz biletimizi alırken, otobüsten ineceğimiz yeri söylemişti , canım suzyciğim ve bitanecik oğlumcum hakan bileti alırken şamanın söylediği yerde durup durmayacağını soraraktan aldılar bileti..efendim otobüsümüz orada durur hiç problem çıkmaz demişler..alındı biletler..biz ( suzy ve ben ) pür heyecan, bizi istabula getirecek otobüse binmek üzere otogara vasıl olduk..daha vaktimiz vardı..hakancığım oğlumcum bizi bir kafeye davet etti.. içeceklerimizide ısmarladı..fakaaaaaaaaaaaat oturduğumuz yerden otobüsümüz görünmüyordu..hemen içildi allah ne verdiyse..e gidelim artık otobüs gelmiştir demeye başladık ben pes, suzy biraz daha yüksek sesle..hakancığım oğlumcum, yanıldı şaştı durun daha vaktimiz var desede..suzzy ay nolur otobüsün yanında bekleyelim diyerekten hislerime tercüman oldu..ben hiiiç sesimi çıkarmadım..yalaaaaaaaaan şimdi hatırladım..olsun hakan, ben sigaramı otobüsün yanında içerim..dedim..hakancığım hiç sesini çıkarmadı..anladı bizim gözümüzü yol bürümüş..geldik otobüsün yanında bir sigara daha içtik eh zaman gelmişti..bindik otobüse 1-2 numaralar bizimdi..ben geçtim pencere kenarına gülcemal vapuru gibi kuruldum..hakancığım geldi muavine hanımları falanca yerde indirirmisiniz dedi..muavinde hayır orada indiremeyiz..otobüs fişmekanca yerde duruyor dedi..hoppalaa..biz tam... ama siz bileti satarken diyecekkken arkadan ekledi ama servisimiz..var...eh bizde yarın köyden gelmedik..servise binmişliğimizde var rabbime şükür..taaam dedik..ne yani bi servis için neşemizimi kaçıracaktık..hakanım çocuğum ..bizi el sallayaraktan uğurladı...biz iki seyyah.( .ben biraz yorgun savaşçı modundayım) azıcık lafladık. sonra ben uyumaya doğru adım adım ilerdim..ama heyhaat yastıkların birini eksik almışım döneniyorum yastığı belime koysam başım rahat etmiyor, başımın altına koysam belim rahat etmiyor..aslan burcuyum kardeşim rahatıma düşkünüm..çaresiz yastığı başımın altına koydum belimede yanımda bulunanlardan allah ne verdiyse sıkıştırdım..uyumaya çalıştım..napayım bünye uykuuuu uykuuuuu diye bağırıyor..bu arada hakanım oğluma binlerce, milyonlarca kere teşekkür ederim..hem bizi sağsalim otobüsümüze bindirdi..hemde son anda yanımıza şal almamızı sağladı..bize kalsaydı biz iki zemheri zürafası gibi çıkacaktık yola..şöfer böylesine asla şöför denilmez..neyse lafı daaatmiiim açtı fanları..anamda anam..donduk..ben hemen şalı aldım...sarındım ..ve sabaha kadar hakanıma dua ettim..suzy fanı kapattırıyor ..beş dakika sonra arkadan bir adam geliyor biz arkada yandık deyip açtırıyor..sabaha kadar tam bir izocam reklamı yapıldı otobüste..susurlukta durduk..allaaam bizi kutuplara falan getirip bıraktılar sandım...çok soğuk..neyse 30 dakikalık bir beklemeden sonra yine yoldayız..veee bizi ayıran kilometreler gittikçe azalıyor..bu arada ben susrlukta aldığım yastıkla çok mutluyum..belim dalım doğruldu..mışıl mışıl uyudum..istanbula geldiiiiiik..şöfer sağ salim bizi başında attığı için sevinirken...beeeeeeeeeeen servismiz var diye yalan söylediklerini anladım..mutlaka yüzüm böle olmuştur.. gel suzy dedim..allah var suzzy hep arkamdaydı destek muhteşem..girdim..terminal binasından içeri..buranın yöneticisi ile konuşmak istiyorum dedim..ve galiba nefes almadan anlattım olanları..baaaara baaaara..adam açmış telefonu..hanımlar servis çıkarılmasını rica ediyorlar demezmi..buda ben, hayır efendim rica falan etmiyorum şirket olarak..verdiğiniz sözü yerine getirmenizi istiyorum diyemedim..suzzy arkadan emrediyoruz..dedi...( karar verdim suzy olmadan hiç bir yere gitmicem birbirini bu kadar güzel tamamlayan yol arkadaşı hiç bir yerde yoktur..) baktılar biz izmirden gelmişiz..ikimize bir tane servis tahsis ettiler..biz şamanımın söylediği yere geldik..telefonumuzuda ettik..şamanımın sevgili eşi..şimdi geliyorum dedi..ve bizi otobüsün bırakacağını tahmin ettiği yere gitmiş..yani bizim kavga dövüş servise binip ayırldığımız yere..bizim marifetlerimizi biiir biiiir saymışlar ...yani bir anlamda uyarmışlar..ben biliyom dediklerini..(boş ver kardeşim biz attık onları başımızdan..kadınlar kavgacı..bırak kalsınlar, dertsiz başına dert alma demişlerdir.. nerdenmi biliyom ben olsaydım öyle söylerdim benim için..) şamanımın kocası böyle nifaklara kanarmı hiç..geldi bizi aldı...şamanımla birlikte nasıl ağırlayacaklarını şaşırdılar.şamanımın eşi .bizim ihtiyaçlarımızı bizden önce düşünen bir insan ona candan ciğerden teşekkürler..inşallah benim oğlumda evlendiğinde aynı şamanımın ve suzyciğimin eşleri gibi hanımının gözünün içine bakar..mutluluğun tablosu böyle çiziliyor çünkü...biiiz taaam muhabbete dalıp, neden gelmiştik istanbula şarkısını söyleyecekken redflower telefon etti..hadi gelin artık burada muhabbet edersiniz diye..yola çıktık...iyiki son zamanlarda edindiğim alışkanlıkla..su içmemişim..sizin köprülere takılan..altına ediyormuş.ben su içmediğim için yapmadım..allah yüzüme baktı....böylece mihrabat korusuna vasıl olduk.(allahın inayeti ve şamanımın eşinin gayreti ile..fakat kendisini bir dahaki görüşümde eğer köprünüzde takılırsak..tutma çocuuum kendini ..dicem...çünkü kime ne dese haklı...) amanda aman tüm arkadaşlarım hepiciği oradaydı..ya ben nereye bakayım..her bir yan canımlarla dolmuş...hiç kimse yabancı değil...hepinizi gördüğüme sonsuz sevindim...amaaaa ezgiciğimin annesini ve babasını görünce, duygulandım yaaa., bir insan evladını bu kadarmı sever..bu kadarmı saygı duyarda önyargılarını, korkularını olumsuz ne kadar duygu, düşünce varsa, bir kalemde silip aynı saygıyı evladının arkadaşlarınada gösterir..heyecandan isimleriniz aklımda kalmamış affedin..ama sizleri çok sevdim..ve sınırsız saygı duydum..bende anne olduğum için sizleri anlıyorum..anladığım içinde daha çok saygı duyuyorum çok çok ama çok kocaman teşekkürler ediyorum aramızda olduğunuz için.ve ezgi gibi bir evlat yetiştirdiğiniz için....ya durucuğumun teyzesi ve dayısı..sadece bizleri tanımak için şehrin bir ucundan gelmişler..onların yürekleri , bırakın aynı şehirin bir ucundan diğerine gitmeyi beni izmirde ziyaret edecek kadar yüce, sizlerede çok çok çok kocaman teşekkürler candan ciğerden....hey yarabbim ben kime sarılayım..önce kimi kucaklıyayım..hayatımda ilk defa bünyenin bu kadar ufak tefek olduğuna üzüldüm..ne vardı hepinizi aynı anda kucaklayıp canıma sokabilseydim...hepinizle tek tek tanıştım, biribirimizin yüzünü ilk defa gördük ama inanınki hepinizi çok iyi tanıyordum..sizler benim yüreğimin aynalarısınız..ben yine çok duygulandım...pazar günü mihrabat korusuna gelen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum...22 hazira pazar günü daima içim titreyerek hatırlayacağım en mutlu günlerimden birisi oldu sayenizde..pisiciğim, pisileri sen ameliyat olduğunda..pisim ameliyattan çıksın..sağlığına kavuşsun mutlaka götürüp vericem diyerek senin sağlığına adamıştım..erdim şükür gördüm şükür..daha iyi günlerinide görücem çok şükür...izumim ve eşi ile geçen yıl aramızda kurulan sevgi köprüsüne, bir kaç kolan daha bağladık..sizleri çok seviyordum görünce daha çok sevdim..mertom, defdurum ve meleklerim..ne kadar güzeldiniz...her şey daha güzel olacak..şu anda göz kamaştıran ışığınız başkalarınada klavuzluk edecek ne mutlu bana ne mutlu bize sizler gibi arkadaşlarımız var..geldiğiniz için meleklerimi bana getirdiğiniz için çok çok çok teşekkür ederim..sanemcem, zeynebim..redflowerim..zeynebim, serpilim, sevilim metin 06 m kıymetli öğrencilerim ve öğretmenlerim.... çiçeğim..müminim..ve diğer arkadaşlarım..ve tabiiii şamanım, atakanım..hepinizden allah razı olsun..yüzüm gülüyor sayenizde, içim gülüyor vede eteklerim zil çalıyor..ne güzelmiş insanın yalnız olmadığını bilmesi, insanın sevildiğini bilemesi..ve bunu doya doya yaşaması..teşekkür sözü çok kuru, çok zayıf kalıyor, duygularımı anlatmaya yetmiyor..ben sayenizde çok mutluyum yaradan size bu mutluluğun daha büyüklerini yaşatsın..amiiiiin ..hepinize en derin saygılı sevgilerimi sunuyorum efendim..( yazı çok uzun oldu ama kusura bakmayın,sizlere olan sevgim ve saygım içimde coşkun
sel gibi akarken kısa kesemedim..