Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-03-2010, 01:52 PM   #86 (permalink)
cagsen
Teğmen

cagsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 132
14 Mesajinıza toplam 45 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cagsen is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Ynt: ACİL KİLO VERMEK İSTİYORUM

Alıntı:
shamanic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
doğduğunuzda şişman, çirkin, yaşlı, kel değildik.

düşünceden sonra söz, yaratıcılığın önemli ikinci aşamasıdır.
söz, bizim iletişim aracımızdır. bir söz bir hayatı değiştirebileceği gibi, mahvedebilirde.

yıllar önce hitler, sözlerinin gücü ile binlerce insanın hayatında rol oynadı.
hitlerin sözlerinin gücü negatife dayandığından sonuçların ne kadar acı ve yıkıcı olduğunu hepimiz biliyoruz.
insan beyni tohum ekildiğinde çiçek açan tarla gibidir. beynimizin tohumu, fikirlerimiz ve düşüncelerimidir.

hepimizin beyni ekilmeye hazır tarla gibidir.
içine doğduğumuz ağ insanları her yönden negatifliklerle bombalayarak robotlaştıran bir sistem olduğundan,
bizler farkında bile olmadan robotik bir şekilde negatif düşünceler arasında gel git oynarız.

bir arkadaşınızı gördünüz ve şöyle dediniz;”yahu senin benzin kanserliler gibi çok soluk”.
eğer arkadaşınız buna gerçekten inanırsa. inanın bir yıla kalmadan kansere yakalanma olasılığı çok fazladır.
bir hafta ayağım ağrıyor dediğinizde hafta bitmeden ayağınız ağrımaya başlar.

insan hayatında sözler bu denli güçlüdür. sözünüze dikkat etmek, sözünüzü kendinize karşı kullanmamaktır.

uff şişmanım, çirkinim, yaşlanıyorum, saçlarımı kaybediyorum, aptalım, hiç bir haltdan anlamıyorum, hiç bir zaman iyi olamayacağım vs
gibi düşünceleri sözlere dökmeniz, bir silah alıp alnınıza dayamanızdan daha kötüdür.

zira bu düşünceler, size acı çektirerek yaşarken öldürür.
sizi kendinizden, aslınızdan, insan olmaktan uzaklaştırır.
bu tarz aklınıza gelen sözleri kesinlikle kullanmayın.
inanıp kabullenmeyin.
bunlar "içinde yaşadığım sistemin ego mekanizmasını kullanarak insanlığıma karşı oynadığı bir oyun" diye kendinize hatırlatın.
çünkü bu sözler beyninizin bir mekanizması olan ve sistemin bize karşı silah gibi kullandığı ego tarafından yaratılır.
sizi gerçekmiş gibi inandirdip düşünmeye ittiğinden, belirli bir süre sonra tüm negatiflikleriniz gerçekleşmeye başlar.

bizler düşündüklerimiz, konuştuklarımız vkee davranışlarımızla kendi hayatımızı yaratıyoruz.
sistemin silahı olan egonun yaratıcısı yıkım yerine, sevgiyi ve pozitif düşüncelerle yaratmayı, insan olmayı seçmemizin zamanı.

medi hanımın katkılarıyla sevgiler...

keldiiiiik keldik