Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-06-2008, 04:29 PM   #2 (permalink)
hayatimdegisti
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Telkinler radyoda tv'de kullaniliyor olabilir mi

Alıntı:
ntumay Nickli Üyeden Alıntı
Atakan Bey selam.

öncelikle 32 yaşındayım ilk defa müzikle telkin konusunun gerçek olduğunu okuyorum. ve yazanların mesajlarını okuyorum. (hep bi rüvayet olarak duyuyordum ve inanmıyordum. )
bugün sitenize üye oldum ve öneri mesajlarınızı okuyarak suçluluk duygusundan başladım.

bu konuda aklıma takılan çok şey var.
-mesela acaba bu telkin çalışması her konu için yapılabilir mi. mesela -klasik bir türk şüphesi: bu yolla tv ve radyolarda bize ahlak dışı veya psikolojimizi kötü etkileyecek telkinlerin yapılması (teknik olarak mümkün mü). çünkü dinlediğim kadarı ile müziklerde kulağımıza ulaşan herhanbi bir telkin cümlesi algılamıyoruz. demekki radyo ve televizyon yolu ile de bu yapıldığı zaman bizim bunu farketmemiz mümkün değil. hatta bunu en çarpıcı bir filmiz izlerken bile yapmaları mümkün gibi alıyorum. haklımıyım acaba.??
-Ayrıca bilgisayar üzerinde müzik sistemleri ile ilgilenen benim gibi arkadaşlar için telkin dosyalarıni bize gönderseniz de biz istediğimiz ve çok sevdiğimiz müzik parçalarıyla birleştirip de kullansak daha verimli olmaz mı acaba.

mesajımı yanıtlarsanız şimdiden teşekkürler.

Merhaba Sn Ntumay
Sitemize hoş geldiniz
Bu konuda genel görüş bilinçaltının etik olmayan şeyleri kabul etmeyeceği üzerinedir.
Konu ile ilgili yapılan deneylerde bu yöndedir.Bir kişiye telkin ederek onu olduğundan tamamen farklı şeyler yapmasını sağlayamazsiniz.

Subliminal teknikler oldukça uzun bir süredir reklam sektörü tarafından kullanılmaktadır.Genellikle görsel olarak reklamlarda kullaniyorlar.
Sesli olarak bazı marketlerin alışveriş esnasında çalan müzikte kullandıkları da ortaya çıkmıştır.
Radyo yaynı yada tv yayını ile ilgili bir şey duymadım...Ben pek zannetmiyorum kullandıklarını...

Subliminal ile ilgili bir çok kişisel gelişim sitesi vardır.Bunların bir çoğu birbirine benzer.Bazıları ise farklı teknikler kullanırlar.
Bizim sitemizde kendi oluşturduğumuz ritmli okuma yani ritmotrans yöntemini kullanıyoruz.
Bir çok çalışmanın metinlerini ve müzikle karıştırılmış halini sitemizde ücretsiz yayınlıyoruz.
Bunun dışında ayrıca ham kayıtları yayınlanması hem telif konusundan bizi sıkıntıya düşürür hemde hangi mp3'de bizim subliminal telkinlerimiz var hangisinde yok anlaması güç olur.
Kısa sürede telkinler bir çok popüler parçaya eklenip yayınlanabilir ki bu istemediğimiz bir şey.
Kişinin kişisel gelişim amaçlı da olsa bilerek ve isteyerek telkinleri dinlemesi önemlidir.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla