Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-02-2010, 12:09 PM   #10 (permalink)
teoman_
Yüzbaşı

teoman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 712
521 Mesajinıza toplam 2,173 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
teoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud of
Standart Cevap: ŞÖLE Kİ 2 İNTİHAR GİRİŞİMİ....LÜTFEN..

2 ıntıhar girişimiyle ilgili yazında bazı dolaylı ifadeler dışında net bir ifade bulamadım.
sende farkındasın yazın epey karışık, zıt duygular arasında gidip gelmişsin...
bipolar mısın?
eğer bipolar isen majör depresyon döneminde ıntıhara teşebbüs etmişsindir veya teşebbüs etmek istemiş ama vazgeçmiş veya vazgeçirilmişsindir.
şu anki yazdıkların ise manik ruh halinin yansıması gibi geldi bana...

şimdi yazacaklarım klasik ve bilinen tavsiyeler gibi görünebilir ama bence işe yarıyor...
şu olursa mutlu olucam, bu olursa mutlu olucam gibi ifadeler genelde hepimize has mutluluğu itme yöntemlerinden biridir. (hepimiz derken buna ben de dahilim)
mutlu olmasını bilen insan eldeki mevcut şartlarla da mutlu olabilir değil mi :)
illa ki hayatında keskin değişikliklerin olmasını beklemez hatta değişimin dışardan kaynaklanmasını beklemez desek daha doğrudur.
değişim içimizden başlar...
bence mutluluğun kaynağını çevrede ve şartlarda değil kendimizde aramalıyız...
ayrıca
mükemmel olmayacaksın, bundan sonraki yaşamında bundan önceki yaşamında olduğu gibi hatalar yapacaksın ve yine eksikliklerin ve kusurların olacak.
ancak bundan sonraki yaşamın kendi hatalarına gülümseyebildiğin, kendi kusurlarını kabul edebildiğin sürece huzurlu ve rahat olacak:)

Karnımı besliyorum
teoman_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla