Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-01-2010, 10:59 PM   #5 (permalink)
echoo
Teğmen

echoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 12
76 Mesajinıza toplam 841 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
echoo will become famous soon enoughechoo will become famous soon enough
Standart 05.Ocak.2010

Yıllar boyunca günlük hayatta karşılaştığımız olaylar karşısında,''şarkılar ve onların motivasyon gücünü'' çok kullandık.Mesela Gülşen/Yapamazsın yok..Mesela Queen/We are the champions...Motivasyon kaybına uğradığımız zaman hemen telefonlara sarılıp birbirimize dinlettiğimiz birsürü şarkı var arşivimde.Kaldı ki sabah uyanır uyanmaz önce sorunsuz bir gece geçirdiğim,yeni bir güne uyanabildiğim ve sağlıklı olduğum için Allah'a şükrederim,sonra da hemen düğmeye basar hareketli bir parça eşliğinde;mesela Opus/Life is Life,çıkarım yataktan.Unutmayın,güne nasıl bir ruh haliyle başlarsanız,gününüz o şekilde devam eder.

Bunu Nil e de tavsiye etmiştim.Ama ben mi eksik anlattım,o mu eksik anlamaya programlanmış bilemiyorum;güne,''Dertler derya olmuş,ben bir kürek''(kürekmiydi,sandalmıydı neydi?)dinleyerek,hatta dinlemekle kalmayıp dinlettirerek başladı!Tam uykumun en tatlı yerinde çaldı telefonum.''Alo'' dememle,adamın biri avaz avaz''devrilmişim dağılımış batmışım boğulmuşum'' demeye başladı!Hayır zaten uyku sersemiyim,hatta sersemleyememişim bile daha,uyuyorum,neye uğradığımı şaşırdım!Hani Allahtan öyle küfür müfür bilen bir kadın değilim,bilsem garanti sandaldan başlardım,balıktan,hatta çakıl taşlarından çıkardım. Bu ne ya,''Dağılmışım,batmışım'' v.s diye başlayan bir günden ne beklenir ki?Olumsuzluk üzerine olumsuzluk geldi;sonunda ofisten postaladılar beni.En yakın patisseriden ay çekirdekli kurabiyeleri kaptığım gibi dayandım Nil'in kapısına;önce kurabiye yedirip,sonra fırça şeedicem.Çok düşünceliyim değil mi:)

''Şu geçmişinden kurtul Nil,madem anlatamıyorsun,kimse duysun istemiyorsun,kimseyle paylaşmak istemiyorsun,o zaman yaz lütfen.Seni acıtan,üzen ne varsa hepsini yaz,kağıtlara dök.Sonra vedalaş onlarla ve o yazdıklarını yak,yırt,göm;ne istersen onu yap,ama kurtul şu dün'den''I-ıhh,yazamıyorum echo;denedim olmadı,ben yazmayı sevmiyorum.2.golu de yedi echo hanım.Peki canım,o zaman ses kayıt aletini yollayayım sana,anlatmayı dene.O da olmazsa?Buluruz bir yolunu,sen dene önce...(Nil çok güzel örgü örüyor.Eğer konuşma yoluyla boşaltmazsa içindekileri,yünleri,şişleri devreye sokacağız.Minik bir battaniye,ya da bir şal,v.s birşey işleyecek,işlerken de biriktirdiklerini o ilmeklere boşaltacak.Sonra onu kesecek,yakacak herneyse işte..Bu da olmazsa başka bir şey bulacağız;illa ki bulacağız,illa ki arıncak dünün canını acıtan anlarından)

Kabak dolması yaptık.Hıı,oturup kabak dolması tarifi verecem şimdi,o yüzden bunu yazdım:)Ay ne sabırsız bir günlüksün sen,olayların özetini geçiyorum,yine yaranılmıyor sana:)Ya kabak dolması yaparken,aynı zamanda da minik bir OYUN(evet tamamen doğaçlama yaşanan ve bir o kadar da basit ve eğlenceli anlar bunlar.Bu yüzden de bir isimleri yok ve olmayacak) oynadık,onu anlatacağım;dur dinle 2 dakika!3 kabak verdim eline;''dün,bugün ve yarın'' kabakları...Bırak o oyacağı,şu çaykaşığını al,başla oymaya Nil.O kaşığı kabağa her soktuğunda,o kabaktan çıkan ''iç''le beraber,sende kendi düşüncelerinde ''dün'' e ait bir olayı çıkaracak ve atacaksın''

Ay yok böyle bir şey,''geçmiş kabağını'' bir oyuşu vardı,valla kesinlikle o kabağın yerinde olmak istemezdim!Kabakta delinmedik bir tek yer kalmadı,şiddetin her türlüsünü uyguladı,resmen paramparça oldu.''Hadi bugüne geç,peki bugün neler oluyor?''''Bugün'' kabağına nispeten daha yumuşak davrandı.''Bu da yarınlar Nil;yarın neler olacak?''İşte en güzel davranış şeklini ''yarın'' kabağında sergiledi.Ona çaktırmadan sonunu ''inşallah''la bitirdiği ufak olumlamalar sokuşturdum araya.En ufak bir delik oluşturmadı kabakta,onu oyarken çok dikkatliydi,çok yumuşak ve sevecen davrandı.

''Ne oldu Nil hanımcım?Hani senin için yarın yoktu?Hani beklediğin bir şey yoktu?Hani herşey bitmişti?Yanlış seslendirme yapıyor olabilir misin?'''''Echo,kafamı karıştırmasan olmuyor dimi?''''Dün'' kabağını direk attık çöpe;evet onun yeri kesinlikle orasıydı...''Bugün'' kabağını o gün için ortada bıraktık;''yarın'' toprağa gömecek;bugün daha bitmedi''Yarın'' kabağını ise bir buzdolabı poşetine koyup dondurcuya kaldırdık.Yarınlar çok güzel olacak.Yarınlar Nil e istediği şeyleri getirecek,Nil yarınları karşılamaya hazır...Ve Nil istediklerine kavuştuğu zaman,o kabağı oradan çıkarıp eğer yenilebilecek durumdaysa,pişirip yiyecek.Acaba kabak dondurucuda ne kadar dayanır ki,ay bir de zehirlenme?''Kahkahalarla güldü,''delinin tekisin ya sen,bana bu yaptırdığını herkese anlatacam'' dedi.''Anlatırsan anlat'' dedim,''bende anlatırım'' ne olmuş ki?Hıhh,ben yaptığı neleri anlatmış kadınım,sanki bundan mı korkacağım:)

Aaa,dururmu hiç,anlatmış tabii.Hatta öyle bir anlatmış ki,Murat'ın kulağına kadar gitmiş olay;''Şimdi de sebzelere mi sardın,ya ben artık sana diyecek tek kelime bulamıyorum echo''diye kahkahar ata ata aradı çarşamba günü''Evet sardım.Sebze,meyve,un,tuz,bulgur;ne bulsam kullanırım ben,çok ekonomik ve pratiğim,bir itirazın mı var?''Yok,yok,kesinlikle yok.Yok seninle başa çıkılmaz.Psikoloji literatürüne altın harflerle geçeceksin,az kaldı,ha gayret''''Hade pe ordan,hadee,git hastalarınla uğraş sen,uğraşma pe benimle!''
echoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla