Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-01-2010, 08:10 PM   #3 (permalink)
Neptün
Moderator

Neptün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 8,580
1,263 Mesajinıza toplam 4,348 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold
Standart Cevap: Suyun Altında Nefes Almak

Alıntı:
WaMPiReLLa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
nasıl yaptığını bilmiyorum ama su altında 17 dk kalan birisini biliyorum her şeyi başarabilir insanoğlu
İşte bu oluyorsa o da olur diye düşünüyorum.

Alıntı:
teoman_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
güzel soru ilginç bir konu...
sınırlarımızı kendimiz belirleriz demek istemiş arkadaş
kendi bilincimizin dışına çıkabilirsek neden suyun altında nefes almayalım veya neden oksijene ihtiyaç duyalım? suyun altında nefes almadan durabilen biri suyun üstünde de nefes almadan yaşayabilir anlamı çıkmıyor mu bundan?

o halde ilk sorulması gereken insan kendi bilinç sınırlarını nasıl aşar?

inanarak veya inat ederek bu sınırlar bence aşılamaz, çünkü inanç bilincin bir ögesidir ve inanç doğrultusunda yapılan herşey insanın kendi bilinci dahilinde yapılır. bir şeye inanırsan, inandığın şeyle ilgili kendine başka bir sınır oluşturursun ama bunun farkına bile varamazsın.
elmanın yuvarlak ve kırmızı olduğuna inanan bizler, elmanın üçgen şeklinde ve mavi olacağı düşüncesine kapılarımızı kapatmış olmuyor muyuz?
Merhaba teoman_ burda da sınırlarımızı belirliyoruz. Her ikisi de olmuyor mu yani? illa birine sahip olabilmek için diğer ihtimali yok mu saymamız gerekiyor? aynı anda birden fazla olasılığı göz önünde bulundurup bunların hepsine birden sahip olamaz mıyız?

Alıntı:
maviş.cadı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Güzel açıklamışsın. Artık fulun ikna olmuştur. De mi fuluncum? İkna olmadıysan yazın bana çay içmeye gel. Gelmişken seni güzel bir plaja götürcem ve başını denize sokup 15 dk bekleticem. Yaza kadar telkin mi dinlersin bilinçaltınıla mı oynarsın, sınırlarını mı aşarsın naparsan yap yoksa boğulursun Ama senin gibi tatlı bir kıza kıyamam.
Sevgiler...
:) böyle bir cevabın geliceğini biliyordum. tamam 15 dk beklerim sorun değil nefes alamasam da.