Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-12-2009, 07:29 PM   #13 (permalink)
çok_mutlu:)
Üsteğmen

çok_mutlu:) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 645
228 Mesajinıza toplam 1,903 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
çok_mutlu:) has a spectacular aura aboutçok_mutlu:) has a spectacular aura aboutçok_mutlu:) has a spectacular aura about
Standart Cevap: NEDEN İNGİLİZCE KONUŞAMIYORUZ? NASIL İNGİLİZCE KONUŞABİLİRİZ?

ingilizce görüldüğü kadar zor değil aslında ve inanılmaz zevkli bir dil aslında bende eski bir tercuman olarak şunları önerebilirim ingilizce kitap okumak başta biraz karışık gelebilir ama en iyi yöntemlerden biridir kelime kelimede olsa oturup çözmeye çalışın ve bir arkadaşımızında dediği gibi alt yazılı film ben bir ara film alt yazıları çevirdim 2 seneye yakın gece 3 lere kadar dizi bölümü çevirdiğimi hatırlarım bir sahneyi 20 kez izlediğim bile oluyordu çeviri işine girerken sadece bilgi birikimim vardı ama kararım şuydu ben çeviri yapacam dedim ve girdim ilk bölüm verildiğinde bir haftada çevirdim yaklaşık 2000 satırdı 2.bölüm 4 gün sonra bir bölüm 1 gün sürdü özellikle konuşma dilini ve telafuzu öğrenmek isteyenler dizi çevirisi ile başlayabilirler inanılmaz zevkli bir iştir şu anda yapamıyorum yoğunluktan ama beni en mutlu eden işlerden biriydi diyebilirim ve duymak çok önemli telafuzlaru tamamen duyun yabancı müzik dinleyin ve çözmeye çalışın ve kendinize güvenin sevgiler...belki çok uzattım ama paylaşmak istedim:)

çok_mutlu:) isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla