Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-06-2008, 12:26 AM   #26 (permalink)
berkant16
Teğmen

Tesekkür: 2
59 Mesajinıza toplam 135 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
berkant16 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: ben mutluyum!!!

herkese merhaba saat gece 24 00 gibi bu günümü güzel bir başlangıçla bitirdiğim için nette kalmak istemiyorum buna rağmen günlüğüme yazmak istedim çok yorucu bir akşam geçirdim doğrusu

aslında hayatımdeğişti.com ile tanışmama vesile olan bir problemimi çözme noktasında büyük bir mesafe katettiğimi söylemek istiyorum sizlere; bölüm başkanı ile on sekiz aydır devam eden bir problemim vardı, bu problem işletme müdürlüğüne kadar gitti, müdürle çok zor geçen bir görüşme yapmak zorunda kalmıştım, tabi söylemek istediğim bir çok şeyi boğazıma düğümleyip sessiz kaldım, iki ay önce sözlü ihtar cezası almam benim için bir dönüm noktası olmuştur. bu cezaya itiraz etmem ve bu itirazımın birimdeki arkadaşlarında şahitliği ile kabul edilmesi benim kendime olan inancımı bir kat daha artırmıştır.

tabi çalışmak zorunda kaldığım bir kimya mühendisi vardı ve hala sorunlarımızı çözememiştik, bana saygısı olmadığını beni ciddiye almadığını hissetiğimi söyleyebilirim. buna birazda ben sebep oldum diyebilirim, ona karşı haklı olduğuma inandığım hiçbir konuda, gerekli savunmayı yapamamıştım.

Ve günün geleceğini o gün yaşayacaklarımızın benim kurumla olan bağlarımı koparacağınıda biliyordum. işte o gün bu günmüş meğer; bir kaç gün önce işletme müdürlüğüne benimle ilgili bir yazı gitti servisimizden, bu yazı bir görevlendirme yazısıydı ve bende ilk baştan bu görevlendirmeyi kabul etmeyeceğimi ve istifa edeceğmi defaatle arkadaşlarıma söylemiştim. işletme müdürlüğünden bir cevap gelmesi gerekiyordu bir kaç gün içerisinde. ancak cevap yazısı yerine bir düzeltme isteği geldi. bende belkide hiç yapmayacağım bir hamle yaptım; şube müdürlüğü bürosunda tanıdığım bir arkadaşıma giderek bu görevlendirmeye razı olamayacağımı gerekirse işletmeye veda edeceğimi söyledim. iki saat süren görüşmem semeresini vermiş arkadaş şube müdürüne konuyu anlatmıştı bu arada saat öğle vakti ve yemek arası verdik baş mühendis bey işe daha teşrif etmemişlerdi .yemekten sonra ve biraz dinlenmek için gölgelik bir yer buldum kendime. amirimiz gelmiş iade edilen yazıyı yeniden hazırlıyordu. bu arada, ben artık benim için yolun sonu olduğunu düşünürken dinginliğimi de korumaya özen gösterdim. aslında başka bir zaman olsa kendisine tepki gösterir kötü bir tartışma ile bitirebilirdim ama yapmadım. sakin bir şekilde konunun beni ilgilendiren bölümünün yaklaşmasını bekledim, çünkü benim olur verip imzalamam gerekiyordu bu belgeyi, yada pılımı pırtımı toplayıp istifa etmeliydim, neyse bir işle meşgulüm ama ne olduğunu şimdi hatırlamıyorum, bir telefon geldi konuşmalara yakında olduğum için şahit oluyorum, yazıya benim onay verip vermediğimle ilgili bir görüşme gerçekleşiyor sıranın bana geldiğini ve artık söylemem gerekenleri söyleme zamanımın geldiğini fark ettim. on dakika sonra çağrıldım, işte orada ne düşünüyorsam samimi bir ifade ile sakin bir eda ile söyledim evet sadece yirmi dakika sonra istediğimi almış görevlendirme yazısınıda iptal ettirmiştim...

olumsuz bir sürpriz yaşamazsam bu işe istediğim şekilde nokta koymuş olacağım hayatıma ve sevdiklerimin hayatına dair netameli meselelerle uğraşmaya devam edeceğim ama 1 - 0 önde başlayacağım. bu skor benim için çok anlamlı bir skor bunu sizlere içtenlikle söylüyorum

ne olursa olsun bunu ben başarsamda bunu yapmamı sağlayan şey; duygularıma ve hislerime tercüman olan kendime güven duygusu ve benliğimi bana hatırlatan sizler ve telkinlerin yönlendirmesidir.

herkese herşey için teşekür ederim

herşey gönlünüzce olsun

sağlıcakla kalın