Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-05-2008, 12:37 AM   #3 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Zihnimizi susturmak

merhabalar ben kısaca öneride bulanayım.. hayal ablada tamamlayacaktır..

eğer nefesini tutar oksijensiz kalırsanız evet ruh ve beden aciliyeti olan yaşama öncelik verir anda kalırsınız..

ama aynı farkındalığı derin ve devamlı nefes alarakta yakalarsınız..
hem böylelikle oksijensiz kalarak hücre ölümlerine sebep vermemiş olursunuz..

nefes tutma çalışmaları doğru nefes alımı öğrenildikten sonra vücudun ki yani enerji tutma kapasitesini arttırmak için yapılır..
önce doğru ve devamlı nefeslerle blokajlar temizlenir.. ciğerler rahatlatılır ki bir dolu nefes aldığınıda vücudunuza çekitiğiniz oksijen
siz nefesinizi tuttuğunuz zaman vucudun işleyişine yardımcı olsun..

nefes al ver sürekli yaptığınız bu işleme konsantre olduğunuzda başka birşey istesenizde düşünemezsiniz..

nefesle birlikte dinginlik farkındalıkta gelir o noktada isteğinizi düşünebilirsiniz..

nefesi tutup bu çalışmayı yaptığınızda da niyetinizi nefesle birlikte evrene bırakın..

meditasyonları farkındalıkla yapmak önemlidir.. gerçek anlamda meditasyon yaparken geçilen boyutu tarife kelimeler yetmez..

henüz o ince çizgi üzerinde gidip gelemediğimiz zamanlarda uyku moduna geçeriz..

bu evreyi atlatana kadar uzanarak yada oturarak çalışmayı yapabilirsiniz.. bunun için kendimizi strese sokmaya gerek yok..

çünkü meditasyon önce rahatlık demektir.. ama kendinden geçmek değil.. ikisi arasında kaldığımız gün gerçek meditasyona adım atmış oluruz..

sevgiler..