Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-05-2008, 02:44 AM   #15 (permalink)
nilcelep
Teğmen

Tesekkür: 0
60 Mesajinıza toplam 67 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nilcelep is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: flaş flaş flaş sigarayı bıraktım...

selam lier22...gayret lutfen bu sefer yenilme sen yen onu eminimki ondan guclusun lutfen benim yazilarimi bulup okursan sana guc verecektir ben 34 yasindayim vede sigaraya baslamam icin cok sebebim vardi gunde 2 paket icerken birden biraktim ama sabir ve gayret gosterdim lutfen beyninde bitiyor olay iradeli olmalisin.hayatimdaki degisikli 21 haziran 2007de basladi sigari birakmakla 21 temmuz 2007 yani bir ay sonra belcikaya geldim istanbuldan ozgurlukler sehri istanbuldan burasi konya kadar kucuk bir ulke vede bende kucuk bir sehirde oturuyorum,dil bilmiyorum,komsuluk yok, evlide olsan tam olarak karekter olarak tanismadigimis es onu tanima gayreti,yabanci bir ev,33 yil sonra aileden cevreden kopma,aliskanliklari geride birakma,yeni ortam,yeni dil ogrenme okulu,tr deyken kendine ailene hatta tum cevrene yetebilen son derece yetenekli becerikli calisan ozgur birisi iken gelde bu kapana SIKISMIS gibi hissettim kendimi anliyormusun o zaman bile baslamadim sigaraya esiminde ailesinden kimse yok burada yanliz ikimiz kendimle mucadele ettim yenilmedim 10 aydir sigara icmiyoruz esimde bende ben tr deyken biraktim esimde burada birakti benden bir hafta sonra onada siteyi telkinleri tavsiye etmistim :) gerci o gunde 3-5 tane iciyordu ama simdi 10 ayi geride biraktim yesil ayciyiz ne mutlu bize bebek yamaya az kaldi vucudumuzdaki nikotin biraz daha gitsin :) bu arada esimde 40 yasinda oda turk yabanci degil :) denizlili :) bu arada buradada 9 ayi doldurdum ben 9 aydada cok yol kat ettim sigarasiz cok firtinali gunler gecirdim ama yinede icmedim ilk 4 ay hizlandirilmis dil okuluna gittim 5 aydirda bir cok yerde esime ihtiyacim olmadan gezebiliyorum alisveris,ev dr na gidebiliyorum,ehliyetimi tr idi onu verip belcika ile degistirdim ara ile istedigim yere yanliz gidiyorum ama burada trafik kurallari zor :) en oneliside 2.5 aydirda esimin calistigi fabrikada calisiyorum :) bu firtinaya ragmen yinede sigara icmedim ama ilk biraktigimda aylarca kahve ve cay yada sigara ile birlikte kullandiklarimi tuketmedim uzak durdum,ol su ictim,dus aldim sabun kokmak icin :) yakinda damak tadin degisecek yemeklerden tad almaya baslarsin.gelismeyeri yazman umidi ile sevgiler lier 22