Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-04-2007, 04:52 PM   #2 (permalink)
hayatimdegisti
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Büyklere Masal 2

Bugüne yeniden doğan güneşe merhaba...
Güne merhaba...

Her an, aldığım her nefese ve tüm sahip olduklarıma, olmadıklarıma şükürler olsun.

Dün gece masalın birinci bölümü yaşandı ve yazılmıştı.
Bugün ise yepyeni bir gün ve yaşama gülümseyene yaşam da gülümsüyor.

Bu günün hediyelerinden ilki Meral için oldu, telefonu çaldı, konuşurken onu izledim,
sevincini görebiliyordum, ne o kız dedim hayırdır, "inanamıyorum, çok önceden Migrosa
iş başvurusu yapmış ve unutmuştum, hala istiyorsanız gelin diye aradılar." dedi gülümsemeye
devam ederek...
Bugün aslında BurgerKing e görüşmeye gidecek, bir iki güne kadar da orada işe başlayacaktı.
Ama görünen o ki ne istediğini bilen aklı başında bir genç kız Meral, düşünmüş ki Migros da
yapacağı iş hem daha kolay hem de maaşı daha yüksek olacak, o yüzden sevinmiş:-))

Ona "neler oluyor farkında mısın?" dedim, evet dedi gülerek, "umutlu olunca, gülümseyince
mucizeler oluyormuş."
Harika bir farkındalık başlamış Meral'de. Teşekkür ederim Tanrım...
Biraz sohbet ettik yine; yaşadıkları, kaldığı evin şartları ve evin yöneticisi üstüne...
Yönetici hanımın bir kızı varmış ve değil bu kızlarla tanışması, kızını o eve
yaklaştırmazmış bile, dedi ki "siz kızımla tanıştırayım seni, arkadaşlık eder sana dediğinizde,
bu yüzden çok şaşırdım".
Ben yine buruldum, gözlerim dolu dolu oldu, o bana bakıyor ben ona bakıyorum ikimizde
burnumuzu çekiyor ama gülümsüyoruz, hissettim bakışından sarılmak istedi, kesinlikle
bakışıyla teşekkür ediyordu, gel dedim sarılmak istiyorsun di mi, evet dedi, aldım kollarıma
kokladım saçını, evlat kokuyordu aynı....

Kısa bir süre sonra da benim telefonum çaldı.
Çok kısa bir süre önce tanıştığım bir hanım hayranım/fanatiğim arıyordu.
2 hafta kadar önce de derneğe üye yapmıştım onu, canla başla çalışacağım demiş ve yer bulma
çalışmalarına girişmişti.
Son günlerde yaşadıklarımızı anlattım, bir de dün gece Esra için üzüldüğümü ve onu da bu gün
yanıma çağırmayı planladığımı anlattım, "ben bugün ev için bir yerlerle görüşmeye gidiyorum oradan da size uğrayacağım ve Esrayı ben evime alıyorum" demez mi :-)
"Maddi durumum iyi değil, evim küçük ve üçüncü biri bende kalacak 2 aylığına ama olsun, bulurum
Esrayı yatıracak bi yer, hatta çevremde bazı kişilere yiyecek konusunda talepte de bulunurum walla"
"İşte o yokmuş dediğiniz dostunuz benim" diye de ekledi çabucak...
Hey de hey hey...
Coşmaz mı Selma'nın yaşları sevinçten :-))

Teşekkür ederim Tanrım, binlerce teşekkür...

Şimdi bir de Tuğbamız var sokakta.
O da 19 yaşında, ilkokul mezunu, ne çalışmış ne de okumuş, ailesinin durumu iyiymiş ama
Tuğba herkesin hata yapma hakkı olduğu için yanlış bir adım atmış, birine aşık olup evden kaçmış,
kaçtığı kişi de evli çıkınca ne o taraf ne de kendi ailesi Tuğbaya sahip çıkmamış, eve almamışlar.

"Nerdesin şimdi?" dedim, "bir arkadaşımda kalıyorum ama daha fazla kalamam" dedi.
Yine içim buruk, yine elinden tutmak için kolumun boyu yetmiyor.
"Bir iki gün daha sabret" dedim, "bizimle irtibatı kesme olur mu?"
Tamam dedi sürekli allah sizden razı olsun diyerek.
En çok dokunan sözleri ise; "benim sadece yatacak bir yere çok ihtiyacım var, sokaklarda
yanlış yerlere düşmek istemiyorum." oldu...

Sonra Onur'la konuştuk, "CND yi kızlara sığınma evi yapalım anasını satiim" dedi, güldüm...
Walla hiç fena fikir değil, neden olmasın, bir kaç ranza, boğaz manzaralı 7 inci katta ultra
modern bir yer... Mmmhh harika olur:-))
Her yerden giderimizi karşılayacak maddi desteği de buluruz nasıl olsa:-))

Hayal işte, kurması kolay ve bedava, ben de bol bol hayal kurarım bana ne :-)))

Masallarımı sevdiniz mi, yoksa içinizi mi şişirdim?

Sevdiyseniz siz de hayal kurun ve şükredin, içiniz şiştiyse bundan sonraki masallarımı silin
gitsin, sizi üzecek hiç bir şeye izin vermeyin:-))

Ben düşünüyorum, diliyorum ve yazarak niyetlerimi sabitliyorum, hemen evrenin bir
köşesinden bir "can"dan karşılığı geliyor, bu masalı da öylesine yazdım işte.

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum, her şey gönlünüzce olsun sevgili büyükler...

Selma Candan
03. 04. 2007

www.genckizsiginmaevi.org
www.cnd.gen.tr
Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla