Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-09-2009, 10:35 PM   #17 (permalink)
hayathan
Üsteğmen

Tesekkür: 164
166 Mesajinıza toplam 1,153 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayathan is just really nicehayathan is just really nicehayathan is just really nicehayathan is just really nicehayathan is just really nice
Standart Cevap: OLUMLU DÜŞÜNEBİLMENİN SIRLARI

Alıntı:
intercool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Negatif düşünceleri olan kişilerin içerisinde yaşarken; pozitif düşünmeye gayret etmek gerçekten zordur. Bunu başarabilmek için bazen ortam değiştirmek gerekebiliyor. Çünkü olumsuz yönlendirme yapan insanlar isteyerek veya istemeyerek yakınındaki insanları negatif etki altına alabiliyorlar.
Ne olursa olsun kendi düşüncem tabi ki; "olumlu düşünmemi etkiliyor" diyerek, çok yakınlarımızdan da uzaklaşmamak gerek. "Şu kişi bana değer vermiyor ya da beni önemsemiyor" diyebileceğimiz kişilerden duyabileceğimiz itici enerjiyi, ben şöyle bertaraf ediyorum;
"Ben değerli ve saygın bir varlığım.. Karşımdaki insanın benim hakkımda düşündükleri, sadece onun düşüncelerinden ibarettir. Karşımdaki kişinin ilgili veya ilgisiz olması, beni ne çok değerli yapabilir ne de değersiz.. Değerli olup olmamam başka kişilerin kararıyla değil; ancak benim gelişimim, görgülü davranmam ve insanlığa faydalı olmamdan kaynaklanabilir."
Bu sadece bir örnektir, herkes kendi adına olumlu düşünebilir. Umarım katkım olmuştur:)

Ben değerliyim
Ben bana inanıyorum.
Ben beni onaylıyorum
Ben beni kabul ediyorum.
Ben her halimle değerliyim
demekte olumlu mesaj iletir.
Sık yapmak gerek bu olumlamaları ama işte erteleme ve tembellik sonuca ulaşmakta geciktiriyor.. zincirleme reaksiyon.. :D
hayathan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla