Konu: eft
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-08-2009, 10:54 PM   #38 (permalink)
cibelce
Teğmen

cibelce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,032
127 Mesajinıza toplam 1,220 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cibelce will become famous soon enoughcibelce will become famous soon enough
Standart Cevap: eft

Alıntı:
hayathan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben EFT de önce o anı/sorunu tespit ediyorum. Onunls ilgili cümleler kuruyorum.
Mesela: İş başvurusu için Telefon etmem gerek. ama ben bazen heyecanlanıp telefon edemeyeceğimi sanıyorum. O halimi:
İşyerlerine telefon edip randevu almam gereksede
Telefon etmeye çekinsemde
Reddedileceğimi düşünsemde

Sonra ardından öyle olursa kendimi nasıl hissedeceğimi buluyorum.

Telefon edemediğimi düşündüğüm için kendime kızsamda, üzülsemde, moralim bozulsa da, motivasyonum düşse de

en sonunda:

Kendimi olduğu gibi derinden kabul ediyor ve çok seviyorum. Hayatı seviyorum, yaşamayı seviyorum.

EFT ye başlamadan genellikle söyleyeceğim sözleri bir kağıda yazıyorum. Ama EFT yaparken içime o anda o konuyla ilgili korku ve sıkıntılar gelirse o sıkıntılarımla ve endişelerimleilgili cümleleri de ekliyorum.. En son cümlemi " olumlamamı söyledikten sonra ikinci noktaya geçiyorum.

Vuruşlara ilk karete noktasoyla başlıyorum. Kurduğum bütün cümleleri ve olumlamamı söyledikten sonra iki kaşımın alnımda başladığı noktayı iki elimin baş işaret ve orta parmağıyla acıtırcasına pıt pıtlıyorum.
Sonra kaşlarımın bittiği iki uca her iki elimin aynı parmaklarıyla tüm sözleri söyleyerek vuruyorum.
göz altlarına, burun deliklerinin hemen altına,alt dudağın hemen altına vuruyorum, köprücük kemiklerinin hemen üstünü ovuşturuyorum, kol altlarını bele kadar ellerimle sıvazlıyorum. bıngıldağımın üstünüiki elimin parmaklarıyla darbeliyorum ve bitiriyorum. Bu her zaman bir seferde bitemiyor. Bir kaç kez tekrarlamakta yarar var. ama ben daha ilk seferlerinde inanılmaz değişimler görüyorum. Bunu bana psikologum öğretmişti. Aslında
ben tembel bir öğrenciyim.

ama size yılmadan yapmanızı tavsiye ediyorum..

Gerçekten güzel bir yöntem ben en çok bu yöntemin faydasını gördüm. Israrla tavsiye ederim. eski halimi düşündüğümde şimdiki durumum arasında çok fark olduğunu açık ve net görüyorum. Negatif bir yapım olduğu için, olumsuz bir durumla karşılaştığımda önceleri herşeyi olduğundan daha fazla abartır ve kendi iç dünyamda bunu büyütüp korku haline getirdim. ve korkularım %99 gerçekleşirdi. Negatif olayları daha fazla çekiyordum. Çok şükür şimdi durum farklı. Bu siteyi bulduğum güne her zaman minnettarım. Bunca yıl bu yöntemlerden mahrum yaşamışım. Dilerim herkez bu yolda istediği sonuca varabilir yeterki bıkmadan usanmadan ısrar etsin.

sevgiler