Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-08-2009, 11:23 PM   #35 (permalink)
hayathan
Üsteğmen

Tesekkür: 164
166 Mesajinıza toplam 1,153 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayathan is just really nicehayathan is just really nicehayathan is just really nicehayathan is just really nicehayathan is just really nice
Thumbs up Cevap: Para Olumlamaları

Alıntı:
alestason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu konuda benim paylaşmak istediğim ve öğrenmek istediğim bir kaç şey var mert bey.
sorularla hayatımı değiştirmeye çalışanlardanım.
bu yöntemi kolaylıkla uyguluyorum,örneğin para konusunu ele alacak olursam bende oluşmuş blokajları keşfedebiliyorum bu yolla.
ancak benim problemim şu yanlış inançlarımı buluyorum bunların benim yolumu kapattığını biliyorum ama bunun yerine daha olumlu düşünceler koyamıyorum.
mesela;para kazanmanın zor olduğu bunun için çok çalışmam gerektiği gibi bir inancım vardı bunu bahsettiğiniz yöntemle buldum.
gün içindede sık sık para kazanmanın kolaylığını kendime telkin ediyorum ama buna tam olarak inanmadığımı hissediyorum.
bunu herkes yaşıyormu bilmiyorum.
bu sadece para konusunda böyle değil hayatımın diğer alanlarındada bu gibi şeyler yaşıyorum.
sorunu bulup çözümleyememek biraz saçma biliyorum ama bana önerebileceğiniz bir şeyler vardır umarım.
Bununla ilgili korkularını çalışmalısın. Yukarıda bir önce yazdığım korkuları tespit edip onları pembeye çevirmek çok yararlı oluyor.
Mesela parasızlık korkusu, kaybetme, güven/güvensizlik/ en önemli korkumuz da değersizlik korkusu.
bu korkularımızı keşfetmek için içimize benzeri hisler geldiğinde kabuldeyim" deyin. Sonra mesela çok para kazanırsam ne olurf diye " sorun.
İçinize: Çaldırırım, zaten biter, bana para gelmez, ben zor para kazanıyorum, yine parasız kalırım... vb cümleler gelirse..
Hemen altında yatan korkuları tespit edin.
Yazdığım gibi bunlar parasızlık, güvensizlik ... dir.
Tek tek
Benim......korkum var
Ben ...... korkumu sevgiye dönüştürmeyi kabul ediyorum.
Ben ...... korkumu seviyorum.
deyin. kendinizi gözleriniz kapalı burnuzudan soluk alarak pembeler içinde görmeye pembe şekerler, pamuklar, çiçeklerle süslemeye çalışın.
İçinizin hafiflediğini hissettiğinizde olumlamaları söylemeye devam edin. Olumlamalar sırasında yine benzeri his ve korkular gelirse kabule geçip o hissi sorun. Böyle olursa bana ne olur. Maddeleyin. Önce akılla ama sonra içinizden gelen sesle sıralayın ve o korkularla ve gözünüzün önüne gelen kötü olumsuz sahneleri inceleyip oraları da pembeleyin.
Sadece olumlama yapmak aslında tıkalı bir lavaboya yukarıdan sürekli su akıtmaya benzer. Çünkü Evren de Üst bilincimiz olumlu ya da olumsuz söylediğimiz her şeyi kaydeder. İlkönce olumsuzlukları temizlemeliyiz ki olumlu sözlerimiz daha kolay yer bulabilsin ve içimiz bu olumlamalara kolaylıkla inanabilsin.
Bunun için de:
Ben sadece kendime inanıyorum.
Ben sadece içimin sesini dinlemeye niyet ediyorum.
Ben bana inanıyorum
olumlamları beşlikler halinde yapmayı tavsiye ediyorum..
hayathan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla