Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-05-2008, 11:19 AM   #29 (permalink)
bengu1

Tesekkür: 0
1 Mesajina 2 kez İyi ki varsın denildi
bengu1 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Hayatımız Boyunca Olumlu Olumsuz Ne Gibi Telkinlere Maruz Kaldık

sevgili by mehmet ve siyah,
Öncelikle sorunuma gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ediyorum, yaptığınız açıklamalar banada çok mantıklı geldi ama tabi şu an bendeki saplantı boyutunda nüks ettiği için yinede tam nasıl başa çıkarım bunu bilemiyorum.Ama anlattıklarınız doğrultusunda düşünmeye devam edeceğim sağolun dostlarım.
Bu arada gecen hafta sonu yani ego ve suçluluk dinleyeli tam bir hafta olmuştu ki birden bire bişey yaşadım hatta kafama dank etti desem daha doğru olur...Ben uzunca bi zamandır yogun ailevi sorunlar yaşıyorum bunun sonucu olarakta annem bizim yanımıza taşındı.Babam çok sinirli bi baba tipidir bizi hep korkuturdu annemide daha fazla üzmesini istemedim aldım geldim.Zamanla annem kötü de olsa evinden ayrılmanın verdiği üzüntüyle yanımda rahat edemedi bi türlü hep fazlalık gibi hissetti kendini ve bi çok rahatsızlığı çıktı budabeni tabi haliyle çok gerdi yaklaşık 1.5 senedir hep bu streslerle boğuştum eşim çok anlayışlıdır hep beni destekledi yanlız son zamanlarada oda artık bazı değişimler göstermeye başladı ben sürekli aile sorunları ve stresleriyle uğraşıyordum aradada onu idare ediyordum sanki bu onu baya yıpratmıştı ama bişey çaktırmıyordu... birden o gün bunu öyle derin hissettimki, resmen ruhunu hissettim eşimin, içinden geçenleri, çok ağladım hemen ona bi mesaj attım ve özür diledim, aslında benim hayattaki tek desteğimdi o, beni en iyi anlayandı yani onu üzdüğüm için kendime çok kızdım ama bunu anlamamla içimdeki düğümde çözüldü sanki, Ben bunu dinlediğim skriptler sayesinde başardığıma inanıyorum derinlere götürdü beni, eski bana belkide....Epeydir hep sanki zaman geçiyor beni boğuyor bende Alisin tavsanı gibi elimde bi saat geç kaldım geç kaldım diye anlamsız anlamsız etrafta dolaşıyordum.Yaptığım hiç birşeyin anlamını kavrayamıyordum biyerde oturmak istiyor oturur oturmaz ordan sıkılıyor kalkmak istiyordum mesela.Ve o an yani dank edince bişeyler zaman bile eski kıvamına yavaş yavaş geri döndü ve artık ben anlamını sindirerek oturdum kalktım yaşadım ve hafta sonu bi sefer göz açıp kapayınca geçip gitmedi kafamdaki karışıklıktan herşeyin lezettide birbirine girmiş meyer .Ama tabi gene yüklerim var gene stresliyim gene hem annemi kırmamam hem eşimle çok yakından ilgilenmem yani iş olsun diye değil gerçekten ilgilenmem gerekiyor.Yani bu sadece benim sorunum değil bi çok insanda aynı şeyi yaşıyor biliyorum, yanlız bu ilişkilerimizi ve kendi hayatlarımızı aillelerimizin yükünü taşımaktan bi türlü yaşayamamış olmak tabiki bizi çok hırpalıyo zaman zaman hiç kimseye bu nu bu şekilde anlatamıyoruz utanıp sıkılıp içimize atıyoruz ateşi ruhumuzda söndürüyoruz ve acı çığlıklarımızıda gene içimizde atıyoruz.Yani sonuçta sorun varsa çözümüde olmalı benim bi sorunum var çözümü ise zamana bağlı çünkü borçlarım var ve anneme ayrı bi ev tutmak istiyorum onlar bitince tutacağım inşallah.Tabi önce herşeyin hayırlısı.
Çok şeyden bahsettim benim bile kafam karıştı umarım ifade etmek istediğim şeyi doğru verebilmişimdir sizlere asıl üstünde durmak istediğim şey sorunlarımızın önceliklerimizin önüne geçmesine izin verirsek o noktada kendi kendimizi imha etmiş oluyoruz aslında.Bunu engellemek için önce farkına varmamız lazım eğer bi kaptırırsak o soruna kendimizi, başımıza gelebilecek en kötü şey gelmiş oluyor yani ne kuşun sesini duyup şarkısını dinleyebiliriz, ne esen rüzgarın yanaklarımızı oksayışını hissedebiliriz, zaman akıp giderken geriye ağzımızda kötü bi tat bırakmış gibi olur sadece ...
bengu1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla