Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-05-2008, 08:52 PM   #5 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: kabulde ki huzur..

ne gibi tutum sergileyeceğimi net bir şekilde anlatabilirim aslında..
çünkü benzer durumlarla bir çok kez karşılaştım..

evli olduğum için kendi tercihim olmayan grupların içerisinde ki faalietlerde de bulunduğum oluyor..

özellikle bu bir tatil olduğunda grup oluşumuna aykırı olmasada kendi şahsi sınırlarımı çizerim..
tatil benim için hiçbir zaman reddedilemeyecek harika yerleri keşfetmem için sunulmuş fırsatlardır..
olaya bakış açım bu olduğu için kimsenin bu lüksümü elimden almasına izin vermem..

istemediğim bir şeyler yapacaklarsada kibarca konu harici kalırım..

yanımda okuyacak bolca kitabım olur..
bireysel olarakta keyifli vakit geçirebileceğim için heleki tatilde istemediğim şeyleri yapmak konusunda asla kendimi zorlamazdım..

karşımdaki kişi yada kişiler alınacak diye sevmediğin şeyleri yapmak zorunda değilsin..
bunları kibarca reddeder söylenenleri duymazlıktan gelir kendi bildiğin şekilde tatilinin tadını çıkartırsın..

böylelikle o gruptakiler bir sonraki tatil planlarını yaparken ya seni dahil etmezler yada dahil etseler bile bilirlerki tatil yapma tarzlarınız farklı onun için seni zorlamazlar..

her halukarda kazançlı çıkan sen olursun..

aslında grup etkinlikleri kişileri analiz etmen için bulunmaz fırsatlardır...
bunun için konuyu kendin için en karlı hale getirmek senin elinde..

kendi alanını belirle ve insanlara bunu dikte ederken güleryüzle yap..
ya kabul göreceksin sen rahat edeceksin..
ya o gruptan dışlanacaksın ki sende onlarla olmaya bayılmıyorsun zaten..

o kadar uzaklardan örnek vermeme gerek yok aslında;
eşim ve benim tatil anlayışımız bile okadar farklıdır ki..
yinede en uygun yeri bulur tadını çıkartırız..
ben havuz kenarında kumlanmadan soğuk suyum kahvem ayağıma gelecek şekilde sessiz kitap okumayı severken
o deniz kenarında olmayı tercih eder..

ilk 3-5 gün neredeyse birbirimizi görmeyiz...
tatilin sonlarına doğru bir günü deniz kenarında bir günü havuz kenarında geçiririz..

eşim sabahları erken kalkmayı ben gece geç yatmayı severim..
o sabahları güneşin doğuşunu seyretmek ister ben gece ayın doğuşunu..

benki eşimle 8 yıldır mutluysam sen arkadaşlarını rahatlıkla idare edersin .. yeterki iste canım..

arzu ettiğin şey onlarla birlikte bir tatil yapmak değilse de bunu açıkca belirt..
anlayabileceklerine innaıyorsan açıkca nedenlerini söyle..
belkide sen anlattığında onlar sana olan sevgilerinden davranışlarını değişitrecek ve senin istediğin gibi olacaktır her şey..

henüz seni anlayacaklarına inanmıyorsan o zaman başka bir planın olduğunu söyle..
tatile çıkmak için keyfin olmadığını söyle ve iptal et..

kendi açından olduğu kadar onlar açısından da düşünerek hareket et..
farzetki bu tatili organize eden sendin ve arkadaşlarından biri senin düşündüğün gibi hissediyordu..
o arkadaşının ne yapmasını isterdin..

bazen durumlara karşı taraf açısından bakınca değişik çözümler üretebiliriz..

sevgiler..