Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-07-2009, 10:22 PM   #614 (permalink)
ismira
Yüzbaşı

ismira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,001
542 Mesajinıza toplam 5,510 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to behold
Standart Cevap: HO'OP ARINMA HATTI

Alıntı:
Pamukk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar acaba "çiy damlası" dememizin özel bir sebebi var mı , çiy damlası kelimelerinin özelliği anlamında ...
Çiğ damlası uygulamasının orijinalini henüz bilemiyoruz. Dünden beri ben de düşünüyorum bir yandan. Sanırım çiğ damlasının doğal döngüsüyle alakalı. Sembolik çağrışım ögesi olduğuna göre...

Ben çiğ damlası diyerek sorunu ifade eden kelimenin üzerine kalem silgisiyle vurdukça; tıpkı çiğ damlalarının küçücücük tana tane birikip suya dönüşerek zemini yıkayıp parlatması, toprağı beslemesi, aynı zamanda yeni günün doğuşu ve parlayan güneşle birlikte buharlaşarak geri dönüşmesi ve böylelikle zeminin(sorunun) temizlenip arınması gibi bir imge beliriyor bende. Söze dökünce uzun gibi, ama bir anlık resim hepsi...

Bu arada, çalışmaya başlıyor muyuz hoop-arın yolcuları?

Seni seviyorum
Özür dilerim
Lütfen beni affet
Teşekkür ederim
ismira isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla