Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-06-2009, 01:04 AM   #64 (permalink)
gülpor
Üsteğmen

gülpor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,543
423 Mesajinıza toplam 2,962 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to all
Standart Cevap: iki noktacınız geldiiiii....

Alıntı:
sudem8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bir görüntü oluşturmanın, imgeleme yapmanın iki noktada çok önemi olduğunu anladım.tabi ki bağlantı anında... 1-zihninizde bir görüntü oluşturmak istiyorsanız öncelikle sizin için bir anlamı olması gerekiyor..bu istek içinizden kopup gelmeli..hiç kimse için değil kendiniz için...kendiniz ve herkesin yararına olması gerekli...evrensel ilkelere uygunsa olur. 2-ulaşmak istediğiniz hedefin olmuş hali hafızanızda resmetmeniz gerekiyor.kendinizi olmuş sonuçlanmış halini birebir yaşarken görmelisiniz..izlerken değil...3-bu resmi beş duyunuzu kullanarak, tümüyle hissetmelisiniz.iki nokta da dr. richard aynı sözleri kullanmış.bir resim çizdim onu gözümde canlandırdım gibi... kokusunu duymalısınız.rengini görmelisiniz.sesleri işitmelisiniz.4-bu oluş hali senaryo gibi olmalı.bir başı olmalı ve süpriz bir sonu olmalı.hatta mizahta katabilirsiniz.kısa ve etkileyici olmalı. 5-bu işlemi oyun haline getirebilirsiniz zevk almanız gerekli..böylece rahat ve gevşek bir duruma gelirsiniz.acaba becerebilirmiyim? ya olmazsa vesvese olmamalı..6-sonuçtan gayet emin olmalısınız siz görüntüyü gönderince mutlaka yanıtı gelir..7-bir yandanda dikkatli ve tetikte olmak gerekir.sakin ve dikkatli..mizah unsuru duyguyu daha kalıcı kılar..yada abartılı bir anlatım..9-hayalimiz sanki sonuçlanmış gibi şükür etmek teşekkür etmeksonucu kesinleştirir. 10-bir pano hazırlayıp,hayallerle ilgili objeleri resimleri ,şekilleri o panoyu herzaman görebileceğimiz yere asmak ..teşekkür ve şükür ettiğimizi dahi olmuş gibi asarsak çok daha güzel olur.. Ben öyle buzdolabımın kapağına mavitur resmi asmıştım..her açıp kapatışımda bakıyordum.birde şarkılar söylüyordum.ah o gemide bende olsaydım.açık denizlere yol alsaydım...iki defa ücretsiz işimde başarılı oldum diye mavitura gitmiştim..daha kuantumla tanışmazken...bilmeden uyguluyordum demek ki...
Sudem,yukarda yazdıklarını okuyunca sanırım nerde eksik yaptığımı anladım bende...şunu farkettimki ben hayalimi izliyorum,olmuş gibi yapamıyorumm...aslında geçmişte hiç hayal kurmayan bir insana göre ilerleme kaydettim ama...basit konularda deniycem...ayrıca serbest bırakıyorum..evt bunu yapıyorum ...film gibi imgeleme yapcam valla(hayal özürlü)