Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-06-2009, 12:07 PM   #9 (permalink)
ismira
Yüzbaşı

ismira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,001
542 Mesajinıza toplam 5,510 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to beholdismira is a splendid one to behold
Standart Cevap: ALMANIZ GÜVENLİDİR..

Serpil22 çok güzel bir konuyu paylaşıma açmışsın, emeğin için sağol.

Ben de almaktan ziyade vermeyi sevenlerdenim. Hediyeleşme konusunda pek sıkıntı yaşamıyorum. Ama kolay kolay kimseden bir şey isteyemem, istemek durumunda kalırsam da kendimi kötü hissederim. Bilgiyi bile birilerine sormak istemem, kendim okuyup, araştırıp öğrenmeye çalışırım. Bu da yaşamda her zaman pratik bir yöntem olmuyor tabii...

Daha önce de düşünmüştüm "niye böyle?" diye...Bendeki neden kendimi yetersiz hissettirmesi.

"Neden almaya isteksiziz ? Genelde, kontrol sorunları almanın altında yatan korkulardır. Eğer sadece verirsek, güvenli oynarız ve minnettar olmayı hissetme riskine girmeyiz."

Bana en çok uyan bölüm burası sanırım. Vermek güvenli, almak güvensiz. Çünkü yetersizlik, dolayısıyla değersizlik duygularımı tetikliyor. (Ben mükemmel olmak zorundaydım ya!..) Bunu nasıl aşarız?..Alırken de veririken olduğu kadar güvenli hissetmeyi, dengede olmayı nasıl sağlarız?..

Aslında bu sitede paylaşılan ve belki bizlerin de bildiği pek çok arınma tekniği var: nlp, eft, ho'oponopono, reiki, sedona, deap peat, hatta iki nokta ve dahası... super Sanırım temeldeki duygumuzu ya da inancımızı bize uyan yöntemle temizleyebiliriz. Size uyan hangisi?...

Bana eft çok eğlenceli geliyor, oyun gibi; reiki ve ho'oponoponoyu birlikte, açığa çıkan duygularla ilgili sedonayı da katınca müthiş huzurlu. Şükürler olsun ki bu kadar çok alet edavat var tamir çantamızda, çaresiz ve de yalnız değiliz...

Haydi sevgili daada,
"Ne yapmalı nasıl inançlarımı değiştirebilirimki?" demişsin ya, seç birini yöntemlerin, başla uygulamaya. Örneğin;

"Annemin benim işimi yaparken söylenip durmasından rahatsızlık hissediyorum, buna rağmen kendimi olduğum gibi kabul ediyorum ve seviyorum." ya da,

"Hayatta hep tek başıma olduğumu hissediyorum, buna rağmen kendimi olduğum gibi kabul ediyorum ve seviyorum." ya da,

"İnsanlardan bir şey almayı kabul edersem yüzüme vuracaklarından korkuyorum, buna rağmen kendimi olduğum gibi kabul ediyorum ve seviyorum."

gibi cümlelerle EFT yapmaya ne dersin?

Haydi bir şekilde başlayalım. Ben bugünkü listeme yazıyorum konuyu, gün içinde ilk uygun olduğumda çalışmak üzere...

Sevgiler hepinize ve tekrar teşekkürler, paylaşımlarınız için.

Seni seviyorum
Özür dilerim
Lütfen beni affet
Teşekkür ederim
ismira isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla