Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-05-2009, 01:20 AM   #28 (permalink)
gülpor
Üsteğmen

gülpor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,543
423 Mesajinıza toplam 2,962 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to allgülpor is a name known to all
Standart Cevap: Neden ben insanların beni suçlayacak olma ihtimellerinden korkuyorum

Alıntı:
sudem8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
canım kuantum düşünce tekniği kitaplarını çok okudum.R.Şanal Günseli ve eşi Işık Elçi'nin....bir de tv programları vardı.şimdi tv 8 de..onların sayesinde sorunlarımın çoğunu çözdüm.Allah onlardan razı olsun.her ay seminerlerine katılıyorum.bu ay gidemedim.aynı şeklde oğlumda bireysel çalışmalarına gitti.şimdi bir sorun demiyeyim gözümde büyütmek istemiyorum bir haksızlığa uğradım.onun da üstesinden gelirsem Allahın izniyle söz verdim, ben de sıkıntıda olanlara yardımcı olacağım.biliyorum bu engel gibi görünen sıkıntılar bizim tekemül yolumuzda daha ilerlemek için.gerçekten de çok yol aldığımı düşünüyorum.çok şükür.geçmişime çok önem veren ve geçmişteki olumsuzları takan biriydim.şimdi onları bıraktım.ben eski olumsuzlukları anlattıkça aa.. bir baktım daha beterlerini hayatıma çeker oldum.eski yaşadıklarım hiç bişey değilmiş ben büyütüyormuşum, demeye başladım.kendimi suçluyordum genelde... bilmeden ne çok hata yapıyormuşuz.kredi geri ödemem vardı.onu her ay yatırmaya gidişimde kahroluyordum.Bir gün Şanal Bey programında bankaya gittiğinizde hiç kaygılı ödeme yapmayın zevkle keyifle ödemelirinizi yapın demişti.tuhaf geldi ama her dedğini harfiyen uyguladım.hatta gişelere paramı ödemeye giderken nerdeyse oynayarak gittiğimi düşünmeye başladım.Bankadan çıkarken de keyifle ödemelerimi yapıyorum.harcadığım paramdan çok param var cebimde gibi olumlamalaryapıyordum.sonuçta ne oldu biliyormusun geçen ay toplu bir ara ödeme yaptım ve rahatladım.demekki tam yatıracağımı imgeleseymişim hepsini kapatacakmışım.arkadaşım bankaya heraybirlikte gidiyoruz benim aklımdan şüphe etmeye balamış.sen bu işlerle uğraşalı tuhaflaştın dyor.sonucu o da gördü.Geçenler de oğluma halası bir şey gönderecekti vızıldamaya başladı ya göndermezse,ya şöyle olursa ya vaz geçerse.halbuki oda bu işlerle uğraştığı halde..ben de kızdım,
Hemen olumsuz düşünceyi değiştiriyoruz ve hayaledip halan seni arayıp gönderdim dedğini kulaklarında bu sesi duy dedim.tamam anne deyip teli kapattı.ertesi günü okuldan bana mesaj atmış.dersteyken anne sen uçtun mu aynı dediğin gibi oldu. hep engeller çıkacak hep zorlanacağız sanıyoruz.bazen işler kolaylıkla çözülünce de inanamıyoruz.aslında zorlaştıran bizim olumsuz düşünce kalıplarımız.yaklaşık bir senedir çok ilgilendiğim halde konuşurken hatalar yaptığımın farkına varıp, hemen değiştiriyorum.nasılsın diyenlere sorduklarına pişman edermişim.uğraşıyorum koşturuyorum, hayat mücadelesi gibi...(batsın bu dünya) gibi ben de abarttım okadar değil de...meğer ben bunları dile getirdikçe koşturuyormuşum.Biz oğlumla olumsuz düşünce gücümüz çok iyi çalıştığına karar vermiştik bir ara, o da anti çekim sanırım tam bilmiyorum.oğlum küçüklüğünden beri Amerika daki hortumları çok merak eder filmlerini izlerdi.küçükken geçen sene çekim gücüyle (kendi çalışmalarıyla) Amerika 'ya gitti.ilk üç hafta çok iyi.Teksastaydı büyük bir fırtına ve hortum hertarafı yerle bir ediyor çalıştığı büyük otel kapanıyor, çatısı uçuyor.kendim birebir yaşadım.bula bula koca AMERİKADA BENİM OLDUĞUM BÖLGEYE Mİ OLUR ZATEN HERŞEY GELİR BENİ BULUR HAYIFLANIYORDU.birden aklıma geldi sen küçüklüğünden beri çok merak ediyordun işte içinde yaşadın, kendin çektin koca hortumu dedim.gülmeye başladık.gitme hayalini düşünceleriyle gerçekleştirdği gibi olumsuzu da çekmiş oldu.burda suçlu kimse varsa yine kendisi..YAŞADIĞIMIZ OLAYLARDA KİMSEYİ SUÇLAMADAN, NEDEN ÇEKTİĞİMİZİ, NEYİ BİLMEMİZ GEREKTĞİNİ SORARSAK CEVABI GELİR...ÇÜNKÜ BİRBİRİNE BENZER OLAYLAR YAŞAYIRUZ BAZEN.bİRDE YİNE ÖNEMLİ BİR KONU VAR ÇOK ÖNEM VERDĞİN KİŞİ VEYA OLAYARI BİRİNCİ SIRAYA TAŞIMAMAK.İLK SIRADA ÖNCELİKLİ YARATICI İNANCI İKİNCİ SIRADA ,YAŞAM AMACIN AMAÇLARLA ARAÇLARI BİRBİRİNE KARIŞTIRDIĞIN ZAMANDA TIKANIKLIKLAR BAŞLIYOR.ÇOK SEVDĞİN DEĞER VERDĞİN İNSANI DA İLK SIRAYA KOYUP ONU TANRISALLAŞTIRMADAN OLDUĞU GİBİ KABUL EDİP SEVECEĞİZ.ÇOK UZATTIM UMARIM FAYDALANIRSIN.KENDİ YAPTIĞIM HATALAR VARDI BUNLARI DEĞİŞTİRDİĞİM İÇİN UNUTMAMIŞIM ASLINDA ÇOK KONU VAR.SEVGİ VE IŞIKLI YOLUN HER DAİM AÇIK OLSUN...
sudem8 slm,yazdıklarını keyifle okudum gerçekten,bende artık hayatımın sorumluluğunu aldım ve neyi düşünüyorsam onun gerçekleştiğini gördüm,mucize gibi...eskiden sadece şikayet ederdim sanki sahip olmayı istediğim şeyler olacakmış gibi...yada ah vah diyerek önemli olduğumu falanmı düşünüyodum bilmiyorum ama şu an çok mutluyum(en azından eskiye göre iyiye gidiyorum)çünkü mutlu olmayı seçtim ve oldu,sadece seçtim
sevgiyi ve mutlu olmayı seçelim,koşullar ne olursa olsun,iyi geceleeer