Konu: fıkralar
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-04-2008, 02:56 PM   #55 (permalink)
üç_gömlek
Üsteğmen

Tesekkür: 0
141 Mesajinıza toplam 392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
üç_gömlek is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Fıkralar 2

ögrenci sinifa yeni gelmisti. ikinci gün ögretmenine sordu:

- ögretmenim, insana yapmadigi bir sey için ceza verir misiniz?
- olur mu evladim, insan yapmadigi sey için cezalandirilir mi, niye sordun bunu?
- efendim dün verdiginiz ev ödevini yapmamistim da ceza verirsiniz saniyordum!..

köy ebesi doğum yaptırıyordu. doğum yapan kadının kocası, elindeki lambayla ebeye yardımcı olmaktaydı. bir bebek doğdu. ikinci bebek. derken üçüncü...
koca:
- ebe hanım, dedi, ışığı söndürsek olur mu? işığı gören geliyor da!

yer cekoslovakya.
ikinci dunya savasi donemi.
cekoslovakya alman isgali antinda.
bir tren kompartimani. iceride 4 kisi.
cekoslovak genc ve guzel bir kiz, kizin anneannesi, alman bir subay ve cekoslovak yurtsever bir delikanli.
yurtsever genc tabii ki alman subaya hayli kil durumda.

derken tren bir tunele girer. ortalik kararir. karanligin icinde bir opucuk sesi, ardindan da bir tokat sesi duyulur. tren tunelden ciktiginda ise kimse renk vermemekte ama bir yandan da dusunmektedir.

genc kiz kendi kendine : "bu genc sanirim beni opmeye calisti, yanlislikla da anneannemi optu. oh olsun tokati da yedi" diye dusunur.
kizin anneannesi ise "bu cocuk herhalde bizim kizi optu, kizim da hakkettigi dersi verdi. oh olsun" diye dusunmektedir.
alman subay ise dertlidir. kendi kendine "ulan herif kizi optu, tokati yiyen biz olduk" der.
cekoslovak genc ise aklindan sunlari gecirir: "elimin tersini opup su serefsiz almana bir tokat attim ya. aklimi seveyim"

14 şubat sabahı kadın uyanır uyanmaz ''kocacığım" demiş, ''rüyamda ne gördüm biliyor musun, akşam eve elinde çok güzel bir paketle geliyorsun. ben de paketi heyecan içinde açıyorum ve içinden ne çıkıyor biliyor musun ? bir inci kolye! sence bunun anlamı ne olabilir?"

adam gülümsemiş : ''bu akşam ögrenirsin sevgilim.''

adam akşam eve gelmiş, elinde gayet güzel paketlenmiş bir kutu... kadın gözlerine inamamış; ''kocacığım sen bir harikasın!..'' paketi alelacele açmış... ve kutunun içinden ne çıkmış dersiniz?

...
...
...

rüya tabirleri kitabı!

temel ingiltere'de lüks bir otele yerleşmiş.. oda servisini arayıp:
- "tu ti tu tu tu tu" demiş

oteldekiler telaşa kapılmış. bu mesajı çözmek için oraya buraya haber salmışlar. sonunda konsolosluktan bir çevirmen bulmuşlar ve temel'in ne dediği anlaşılmış:

-"2 çay, 222'ye !"

adamın biri yeni bmw'siyle havalı havalı dolaşıyormuş. kırmızı ışıkta durmuş. birkaç saniye sonra kamyon arkadan shrankkkkkk diye vurmuş. adam dışarı çıkıp bakınca kamyondan temel inmiş ve başlamış yalvarmaya:
-abi etme eyleme ben bu üç kuruş maaşla bu arabanın aynasını alamam, beni bağışla. sen büyüksün abi yaptık bi eşşeklik bağışla abi beni.
adam acımış temel'e. tam arabayı tamire götürürken yine bir kırmızı ışıkta durmuş. yine arkadan kamyon geçirmiş buna. sinirli sinirli çıkmış adam tekrar. bi bakmış yine temel!
camdan bağırmış:
-benim abi ben, devam et!

üç_gömlek isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla