Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-03-2008, 08:26 PM   #6 (permalink)
Pamukk
Binbaşı

Pamukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,766
1,176 Mesajinıza toplam 8,428 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Pamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud of
Standart Ynt: İadeler İle İlgili Assertive Davranış Biçimi

Alıntı:
hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı
Valla arkadaşlar eğer bir hizmetten memnun kalmadı isem iade konusunda hiç çekinmem..
Geçen bir markettten karpuz aldık kestik..Kelek çıktı.. Hiç üşenmedim öyle sulu sulu koydum poşete geri iade ettim..

Arkadaşlar bu karpuz konusunda ben size cok vahim birşey anlatmak istiyorum..Hakkını aramak ile ilgili değil ama yaşadığımız çok ilginç ve belki de pek kimsenin başına gelmiş bir şey karpuzla ilgili..Geçen yaz bir marketten ucuzladığı için karpuz aldık,ucuzladığı için dediğim yani ihtiyacımız olmadıgı halde,evde oldugu halde :) bu market pek alışveriş yapmadıgımız bir yerdi ama içerde gezerken rastladık ve aldık.Neyse eve geldik,karpuzu ardiye olarak kullandıgımız iptal ettiğimiz küçük bir oda var mutfağın yanında oraya yere koyduk.Ertesi gün oldu,o günün akşamı odadan poffff diye bir patlama sesi geldi..gittik bir baktık ki karpuz şişme top gibi söner ya içi bomboş bir vaziyette yerde ve oda inanılmaz berbat kokuyordu afedersiniz kanalizasyon gibi..Ve karpuzun içi tamamen su olarak yeri kaplamış..Demek istediğim karpuzun içi tamamen suya dönüşmüş..Daha sonradan öğrendik ki hormon verilen meyveler böyle olurmuş..Düşünebiliyormusunuz bayatlamamıştı bile,kendi kendine patladı..Hormon vererek sebze ve meyveleri ne hale getiriyorlar,onların genetik yapısıyla oynuyorlar ve bu halde bize yediriyorlar.İçinden çıkan kokudan belli..Aslında hormon verilen ve sağlıksız sularla (kanalizayon suyu ile bile oldugunu duyduk)sulanan meyve ve sebzeler varmış..Kesinlikle sağlığından emin olmadıgınız yerlerden meyve ve sebze almayın arkadaşlar..Ben yaşayan her canlı gibi sebze ve meyvelerin bile kendi içlerinde bir özleri maneviyatları olduguna inanırım..Yediğimiz tavuk,meyve sebzelere hormon vererek onların bu manevi dengelerini de bozuyorlar kimyasal yapılarıyla beraber..Yani o tür tavuk ve et ,sebze yediğimiz zaman onlardan bize geciyor agresiflik negatiflik belki ne olur gulmeyin ama ben boyle dusunuyorum..Arkadaşlar aklınızda bulunsun güvenmediğiniz yerlerden alışveriş yapmayın..Yazık doğaya ve hayvanlara neler yapılıyor ..
Bugün,var olan her şeye karşı nazik ve sevecen ol.

Sabah ve akşam ellerin dua pozisyonundayken yukarıdaki kelimeleri tekrar et ve Reikinin senin ruhuna ve bedenine şifa getirmesi için dua et.
-- Dr.Mikao Usui --
Pamukk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla