Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-02-2008, 12:24 PM   #30 (permalink)
Mustang
Guest

Standart Ynt: Mustang'in Rüzgarı

Ben sabah kuşu yine erken kalktım.Sabahları uyandıktan sonra Allaha şükrediyorum.Bu günde sağlıklı uyandım diye,yataktan
kalkarken bana verdiği herşeye şükrediyorum.Benim alerji sorunuma basit bir çözümüm var belki sizde denemek istersiniz.Arjantin'li bir arkadaşımın eşininde alerjisi varmış .Bir gün İstanbul'da sahafları gezerken çok eski bir şifalı bitkiler
kitabı bulmuş onun içinde alerji için arı poleni tavsiye ediyormuş.Eşine yıllarca arı poleni bulup içirmiş.Sabahları aç karnına
bir çay kaşğı .Bunu bende uyguladım 18 gün sonra burun tıkanıklığınız geçiyor,alerji sorunu asgariye iniyor bir rahatlama yaşıyorsunuz.Temizlik yaptığımda beni deterjanlar ağzımdan mideme kadar su toplamış gibi oluyordu polen içtiğimden beri hemen geçiyor.Denemenizi tavsiye ederim en azından yan etkisi yok.Dün gezinirken mevlananın şu dizelerine rastladım.
Neyi arıyorsan osun
Can konağı aramada isen cansın sen
Bir lokma ekmeği arıyorsan ekmeksin
Şu nükteyi biliyorsan işi biliyorsun
Neyi arıyorsan osun sen...
Bu dizeleri her okuduğumda bana değişik duygular uyandırıyor.Ben yıllarca annemi aramıştım, şimdi bir anneyim.Annemin
bir çok hatalarını kendi çocuklarıma yapmadım.Tarlaya iyi birşeyler ekmeye gayret ettim.Kendimi arıyordum sonunda benliğimi buldum içimdeki benden hoşnutum .Kendimi seviyorum.En sıkıntılı anları bile hayatın tadı tuzu olarak kabul ediyorum. Birsöz duymuştum güle gül diye bakarsanız olur gül bahçesi , dikeni var derseniz olur dikenlik. Hayatı gül bahçesi
gibi görmenizi diliyorum hep mutlu olalım. 96