Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-02-2008, 09:32 PM   #7 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: Ben küçük bir çoçuk iken..........

biz pekte küçük değildik canım,( kazık kadar dediklerinden biraz daha küçüktük) önümüz bayram annem aldı bizi çarşıya çıkardı..gitmeden öncede söyledi; bayramlık almaya gidiyoruz yanımda şu kadar para var, yarısıyla sana diğer yarısıyla kardeşine bayramlık alıcaz..( hayatı boyunca dikkat etmiştir hak geçirmemeye)...uuuuf ..uçuyoruz sevinçten..gittik.ilk durak C&A reyona girer girmez ben hemen bir kıyafet buldum kendime, üzeri gök kuşağı renklerinden çizgili bir ceket altı ispanyol pantolon..(hala daha etiketlere bakma huyum yoktur. zevkimde pahalıdır..beğendiğim şeyler hep benim bütçemi aşar ).o zamanda bakmadım tabiii..annem baktı..bunu sana aldımmı ablana daha ucuz bir şey almam lazım, bunuda yapmam dedi...hiiiiiiih..içim kaldı takımda ben bir şeyi beğendimmi illa onu alıcam başka bir şey beğenmem, beğenemem..kuzum ablam benim daha ucuz bir kıyafete razı oldu bana o kıyafet alındı..bayram günü tavuskuşu gibiydim..bereket annem zevkli kadın ablamın kıyafetinide fularlarla falan güzelleştirdi..geceden saçlarımız sarıldı...ablamın saçları kudretten güzel, dalgalı...sarıldımı iki üç gün güzelliği bozulmuyor..benimkiler 15 dakika sonra eskisinden beter ..ablama bakıyorum..saçlar harika, kız güzel, alımlı...kendimi teselli ediyorum içimden ( onun saçları güzel amaaaa benim kıyafetim harika.)..yoksa ilk fırsatta yolcam saçlarını...neyse bayram geçti...bir gün..ablam benim takımı giymiş...çıkarken anahtarlarıda evde unutmuş...pencereden gireyim derkeeeeeen..canım pantolonumun poposu caaaaart..yırtılmış...tabii hemen saklamış...ben iki üç gün sonra gördüm ve kıyamet koptu...öööyle bir yoluştukkiiiii...dinleniyoruz, dinleniyoruz..tekrar başlıyoruz..akşama kadar..doyamadık yoluşmaya...annem geldi..bir baktı bizim saçlar tiftik tiftik...yüzümüz gözümüz tırmık içinde ..şaaaak diye düştü bayıldı...hemen su, kolonya falan ayıltıyoruz, kadın bizim yüzlerimizi görünce..o, güzel yüzlerinize nasıl kıydınız deyip tekrar fenalaşıyor...neyse ayılttık..annem iki üç gün konuşmadı bizimle..bir kıyafet kardeşinden kıymetlimi diye bana darıldı...ablamada hem kardeşinin kıyafetini yırtıyorsun hemde dövüyorsun diye...kıyafet yüzünden çok kavgamız oldu ablamla..halbuki annemde babamda saçımızın kurdelesinden..ayakkabılarımıza kadar, kızılaydan giyinen çocuklar misali her şeyimizin aynı olmasına gayret ederlerdi...( çok nadirdir değişik bir şeye sahip olduğumuz)..ama çocukluk işte ben onun saçlarını kıskanırdım..hanımlığını kıskanırdım..içten içe asla belli etmeden...herhalde oda bana alınanı kıskanırdı..belli belirsiz..iki kardeş birbirmize iyi davranmaya o, kadar proğramlanmışızki, yıllar sonra tam 37 yaşıma girdiğimde itiraf ettim ona saçlarını kıskandığımı...çok şaşırdı..sen o kadar güzeldinki..beni kıskanacağın aklımın ucundan bile geçmedi dedi...ah bir bilse makası alıp şöööyle yol yol kesmeyi kaç kere istedim..( laf aramızda çirkin olsun diye afro yaptım kadının saçını, oldu bir taşbebek..)dedimya allah güzel yaratmış..güzeldir benim ablam..şimdi canımı istesin..herşey feda ona..kendi ellerimle dikiyorum kıyafetlerini...canım ablama..arkadaşıma, can dostuma..hem kara hemde ak günlerimde sadece o, vardı yanımda, ikimiz yumruklarımızı aynı yere vurmayı bildik..toparladık kendimizi hemde ele avuca sığmayan çocuklarımızı...onun için bana ölümden öteye köy yok..istesin canımı vereyim..tüm kardeşlere saygılı sevgiler..vede kocccaamaaaaan