Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-04-2009, 12:17 AM   #7 (permalink)
aysunbenli
Teğmen

Tesekkür: 6,456
29 Mesajinıza toplam 272 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
aysunbenli has a spectacular aura aboutaysunbenli has a spectacular aura aboutaysunbenli has a spectacular aura about
Standart Cevap: En Etkin İkna Yöntemi...

slm,ben satıcıyım çok konuşan ama mantıklı konuşan samimi doğal olduğumu sölerler satış yaparken hatta satış yaptığım kişiler benle arkadaş olmak için sıraya girerler,abartıyorum çok konuşmak tabiki hoş bir davranış değil ama işimle ilgili karşı tarafın düşünmesine bile fırsat vermeden onun sorabileceği soruları düşünerek konuşunca söyleyecek birşeyi kalmıyor,açıkcası konuşmaktan aciz biri malının ne olduğu hakkında bir fikri olmayan ruh biridir bence o kadar soru soracaksam neden satıcıya ihtiyaç duyayımki,satış yapamıycamdan emin olduğum biriyse slm veririm nazıkçe uraşmaya değmez yada bazıları kendini çok zeki sanıyorlar ihtiyaçları olsada bende kendi hallerine bırakıyorum neyse en kolay türkleri ikna ediyorum,kendilerinden biri gibi davranmak yetiyor sadece bazı huyları çok kaprisli mesela ikna ediyosun sora vazgeçiyorlar kararsızlar tutarsız ve bilinçsiz tiketici sınıfındayız maalesef,en zoru almanlar inana kadar beni çok yoruyorlar ama bide inandıklarında memnun olduklarında bana 100 müşteri getiriyorlar yalan asla onlara kullanılmamalı,ancak türk müşteriyle uğraşmak çok zor kaprisliyiz,ingilizler ne istediklerini biliyorlar,hollandalı düşünerek harcıyor ve az alıyor fazlasını düşünüyor uzunca,ama ben ingilizleri seviyorum ne alıcandan ne kadar alcandan emin,kıssadan hisse aslında yazılcak çok şey var satışla ilgili nacizane,ben hala öğreniyorum diyorum ama şu bir gerçek satıcı olunmaz doğulur.hatalı bir cümle yazdıysam şimdiden özür.hoşçakalın
aysunbenli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla