Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-02-2007, 12:15 AM   #14 (permalink)
hayatimdegisti
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Hıdır Kişisel Gelişiyor

Kişisel gelişim kitaplarının bazıları sizde varolan bir şeyleri ortaya çıkartır.Bir şeyler öğrenebilirsiniz demeyelim ancak unuttuğunuz bir şeylerin farkına varabilirsiniz.
Mesela Etterna bir kitaptan etkilenmiş.
Ben hatalı alanlarınız isimli kitapta özellikle bir başlıktan etkilenmiştim.Hayatıma olumlu etkileri olmuştu.

Öyle ise kişisel gelişim kitaplarından çok şey beklememek gerekir.Ancak yüz tane okursunuz arada bir iki tanesinden etkilenebilirsiniz.

Şuna katılılyorum ayrıca bu tür kitapları yazanların bir çoğu arayış içerisindedirler.
Mesela Dale Carniege'nin yaşamına son verdiği mutsuz olduğu söylenir.
"Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak" isimli kitabın ve "Dost Edinme" sanatı kitabının yazarıdır.

Ancak bir insanın üzüntüyü bırakmak için bu kadar teknik geliştirmesinin şöyle yapsak daha iyi olur böyle yapsak daha iyi olur demesinin nedeni aslında mutsuz olmasıdır.

Doç Dr Nusret Kaya vardır.O da bu konuları anlatır.
Ve üst beyinsel olarak sorunların çözülemeyeceğini ifade eder.Yani içimizde ki çocuk yani bilinçaltımızda ki takıntılarımızdan kurtulmadıkça üst beyinsel nutuklar hiç bir işe yaramaz.

Ben telkinlerden önce böyle yazılar yazardım.Bugün şöyle yapacağım şöyle yapsam daha iyi olur diye.Yani olayı üst beyin ile çözmeye çalışırdım.Ancak böyle sayfalarca doldursanız bile bir işe yaramaz.Ancak kendinizi yada başkalarını kandırırsınız.

Şunuda ifade etmek isterim ki bir şeyleri ifade ederken başkalarını eleştirmekte bence biraz basitliktir.

Bence her yöntemden her insandan öğrenilebilecek şey vardır.

Mesela ben burada hiç bir zaman kalkıp Reiki'yi ,Nlp'yi,Eft'yi ve bunun gibi diğer yöntemleri eleştirmem.
Tüm kişisel gelişim yöntemleri az çok birbirine benzer birbirlerinden feyz alırlar.

Bu kitabı okumadım ancak doğru şeyler yazdığını tahmin etmekle birlikte kişisel gelişim ile ilgili yazılan tüm kitapları eleştiriyorsa onunda yanlış olduğunu düşünüyorum.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla