Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-03-2009, 02:08 PM   #6 (permalink)
semkur
Teğmen

semkur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 315
84 Mesajinıza toplam 711 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
semkur is a glorious beacon of lightsemkur is a glorious beacon of lightsemkur is a glorious beacon of lightsemkur is a glorious beacon of lightsemkur is a glorious beacon of lightsemkur is a glorious beacon of light

Sevgili shamanic (ustam, öğreticim)
çok güzel bir paylaşım olmuş ellerine, yüreğine sağlık.
İç sesim eeee dedi bunlara cevap verdinde ne oldu. Gölge yanları fark ettin nasıl baş etmek lazım. Günlerdin yaptığım olumlamalar, dinlediğin telkinler okuduğun kitaplar sana çıkış yolu gösteremedimi. Bunları yazarken bir yandanda ona sus diyorum zaten senin hep bu olumsuz çıkışlarından ben kendimi kaygılandırıyorum. Sen yanılıyorsun. Her yaptığım şeyden bir ders aldım ki bu eksiklikleri bu gölge tarafları görebiliyorum. Onları sevgi ile kabul ediyorum. Her şey zamanla daha da güzele gidecek. Şimdi çok yeniyim. Sen görmek istemiyorsun bence bende değişimi bak benim için takıntı durumunda olan bir iki davranışım artık en aza indi. Üzüleceğimi bile bile yaptığım şeyleri artık farkına vararak yapmıyorum. Tercih hakkımı sevgiden, mutluluktan yana koyuyorum. Kendimle ilgili daha olumlu düşünüyorum. Mutlu olmayı seçiyorum. Bu gün için şükrediyorum. Artık bana engel olmanı istemiyorum. Ben kendim özüm olmak istiyorum.

İçinizdeki Sabotajcıyı anlamak için sorular:
• Hangi korkunun bende en fazla otoritesi var?
• Red edilme, kabul görmeme
• Korktuğumda ne oluyor?
• Kendimi savunamsız hissi, beğenilmeme duygusu,
• Benim adıma başkalarının konuşmasına izin veriyor muyum?
• Evet bunu çok sık yapıyorum. Şimdi neden diye sordum kendime. Olumsuzu duymamak için mi?
• Kendimi sabote ettiğim anların farkında mıyım?
• Zaman zaman . pişmanlık olarak farkına varıyorum.
• Başkalarında sabotajcıyı yakalıyor muyum?
• İyi tanıdığım kişilerde yakalıyabiliyorum.
• Birisinin sabotajcısına meydan okuyabilmek için ona yardımcı olabilir miyim?
• Evet.
• Evet ise, bu yardım / nasihat nasıl olur?
• Kendi deneyim varsa ona aktarmak. Veya bildiğim yöntemleri paylaşmak. Hatta yapamadığım ama çözümü olduğunu bildiğim bir durum ise onun adına fazlasın yapmak bile oluyor.

İçinizdeki Fahişeyi anlamak için sorular:
• Gerçekten inanmadığım insanları veya organizasyonları hayatıma aldım mı?
• Hayır. Hep güvendiğim kendimi iyi hissettiğim insanların veya organizasyonların içinde oldum.
• Finansal güvenceye ihtiyacım olduğu için, finansal kazanç uğruna bir yerde / durumda bulundum mu?
• Hep kazandığımla yaşamasını bildim.
• Karsımdakine karşı daha güçlü olmak için, onun kendisinden özveride bulunacak bir durumda kalmasına yol açtım mı?
• Evet bunu yaptım galiba. Ama kendisinden özveride bulunmak verine tam tersi oldu yapmasaydınla karşı karşıya kaldım.
(başka açıdan)
• Kendi Fahişe arketipi yüzünden güçsüz kalmış bir insana yardım talebinde bulundum mu?
• Fahişe arketipinin tanımı okuyunca evet bulundum.

İçinizdeki Kurban'ı anlamak için sorular:
• Hayatımdaki şartlar, olaylar için başkalarını suçluyor muyum?
• Evet.
• Kendine acımanın derinliklerinde çok zaman geçiriyor musum?
• Evet .
• Hayatta her istediklerine sahip insanlara imreniyor muyum?
• Evet.
• Güçlü olmaktan ziyade güçsüz mü hissediyorum?
• Bu soruda iki yönlü hissediyorum kendimi. İş yaşamımda güçlü, duygusal yaşamımda güçsüz hissediyorum.

Çocuk arketipi

Kendi kaynaklarııma güvenmek yerine, bana yardım edebilecek bir evebeyn figürü araman.

Yetimin gölgesi, terkedilme hissinden asla kurtulamamak ve kendi olgunlaşma sürecini baltalamak şeklinde görülür. Bunun sonucunda, bir kabileye ait olmak için temsili bir aile yapısına bağlanmak ister.

Bağımlı Çocuk, içinde hiçbirşeyin asla yeterli olmadığını içeren ağır bir duygu taşır ve sürekli çocuklukta kaybolmuş olan birşeyi telafi etmek ister ki kaybolan şeyin ne olduğu asla tam net değildir