Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-03-2009, 02:02 AM   #3 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Arrow

Fahişe Arketipi

Fahişe arketipi herkes de mevcuttur. Bu arketip:
  • Fiziksel ve materyel (dünyevi) yaşam mücadelesi korkuları veya finansal kazanç isteği yüzünden bütünlüğü veya ruhu satacak (onlarla ilgili pazarlığa girecek) dersler aldırır.
  • Cazibe, elde etmek ve kontrol ile ilgili bilinçaltı noktaları tetikler
  • Yeteneğini, fikirlerini ve diğer kişisel özelliklerini de satmak, değerlendirmemek veya vazgeçmek de dahildir.

Gölge Fahişe, sadece sizin nasıl kazanacağınıza bakar. Ancak bu süreçte ruhsal olarak size neye mal oldugunu göstermez.

Bu arketipin gölgesinin kendini gösterdiği bazı şekiller:
  • Ünlü birisinin arkadaşı olmak ve bunu belli etmek
  • Parayla etrafını kontrol etmek
  • Yanlız kalmamak için bir ilişkiye devam etmek
  • İş yaşamında etik olmayan davranışlar yapmak veya senden yapılmasını istenmek

Bize en fazla acı çektiren ilişkilerimizde Fahişe vardır!

İçinizdeki Fahişeyi anlamak için sorular:
  • Gerçekten inanmadığım insanları veya organizasyonları hayatıma aldım mı?
  • Finansal güvenceye ihtiyacım olduğu için, finansal kazanç uğruna bir yerde / durumda bulundum mu?
  • Karsımdakine karşı daha güçlü olmak için, onun kendisinden özveride bulunacak bir durumda kalmasına yol açtım mı?
(başka açıdan)
  • Kendi Fahişe arketipi yüzünden güçsüz kalmış bir insana yardım talebinde bulundum mu?
(başka bir açıdan)
  • Etik inançlarıma karşı gelmem gereken (onları satmam gereken) bir olaya çekildim mi? Akabinde hayır diyebilecek kadar güçlü olabildim mi?

Ana Tema: Fiziksel güvenlik için kendinden ne kadar satarsın? Amaç özgüvenin ve özsaygının doğuşu ve şekillenmesidir.

"Fahişe" kelimesinin sadece söylenmesi bile herkesi tedirgin eder, bırakın irdelenmesini....

Birisi için söylenebilecek en kötü küfürlerden olarak nitelendirilir. Genel olarak kullandığımız anlamıyla, para için bedenini kiraya vermek belki de en basit ve masum halidir.

Herkes, maddi bir çıkar için kendinden birşey verir, önemli olan bunun farkına varmak ve sizin özünüzden neleri götürdüğünü veya size neler kazandırdığını farketmek.

Örneğin, maddi çıkar için sevmediğiniz bir işte çalışıyor musunuz ?

veya sosyal statü için istemediğiniz bir evliliği yürütüyor musunuz?

Bir şekilde kendinizi ikna ettiyseniz problem yok ancak için için üzülüyor veya kızıyorsanız o zaman bir de bu açıdan kendinize bakmanızı öneririm.

Bir önlem almaz iseniz, bastırdığınız duygular başka şekillerde kendini gösterir, örneğin bir hastalık, kaza veya ters giden bir olay olarak...

Size hemen gidin istifa edin veya boşanın demiyorum ama farklı bir açıdan bakmak belki de başka kapıları görmenize yardımcı olabilir...