Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-03-2009, 03:58 PM   #23 (permalink)
peacemaker
Üsteğmen

peacemaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 347
149 Mesajinıza toplam 1,006 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
peacemaker is a name known to allpeacemaker is a name known to allpeacemaker is a name known to allpeacemaker is a name known to allpeacemaker is a name known to allpeacemaker is a name known to all

şimdi sevgili stormguard.Çekim yasasını unut diyince bi durdum.ne oluyor dedim.yazdıklarını okudum ve bir daha okudum.Birşeylerin yanlış olduğunu düşündüm yazdıklarında.Farkındalık,evet gerçekten önemli ve arınmak için çok güzel bir yol.Ama bunu yaparken, fiziki dünyada olduğumuzu unutacak kadar ruhsallığa veya maneviyata yönelmek,ne kadar doğru acaba?Bizler; bütünümüz, EVREN' den geldik ve tekrar EVREN' in ruhuna döneceğiz.Bu dünyaya, fiziksel dünyayı da deneyimlemek,bütünümüze birşeyler katmak ve şu an varolan bütünümüzle fizksel dünyayı anlamaya ve özet olarak gelişmeye geldik.Huzur ve mutluluk sadece maneviyatla veya sadece maddi isteklerimizin gerçekleşmesiyle değil,bu ikisinin dengede olmasıyla gerçekleşir diye düşünüyorum.Çekim yasasını herşey için kullanabiliyoruz.Maddi istekler veya manevi istekler...EVREN sonsuz seçeneklerle dolu ve düşüncelerimizle bu seçenekleri bizler belirliyoruz.Neyse, çekim yasasına çok girmeyeyim. zaten bir çok kişi yeteri kadar biliyor :) Sevgili stormguard; söylediğin gibi, hangi tekniği çıkar amaçlı veya maddi ihtiyaçlarımızı gidermek(İhtiyaçla - istek,arzu arasında fark olduğunu biliyoruz) sorun oluşturacaktır.ki nitekim çekim yasasında da böyle bir niyetle isteğimize(-ihtiyacımıza oluyor tabii-) yaklaşmak işe yaramıyor.Farkındalık muhakkak çok önemli ve bu kitabın konusu eğer buysa(ki yazdıklarından bunu gördüm.kitabı okumadım),çekim yasasını unutun gibi bir cümleyi mantığım almadı.Çekim yasasının, belkide ne dediğine daha bi iyi bakmak gerekiyor.Bunların hepsi aslında aynı şeyi anlatıyor; ama isimlere bakış açımız onların anlamlarını değiştiriyor sanki düşüncelerimizde.Fizksel dünyada, sadece maneviyatla gerçek huzurun ve mutluluğun elde edileceği düşüncesine de ben katılmıyorum.Çekim yasasını unutun demek,o kadar konusulan edilen şeylerin bir yalan olduğunu söylemek gibi kesin bir ifadedir ki,aydınlanmasına yeni başlayan arkadaşlarım için bu yazdıkların yol gösterici niteliğinde olacağı için yanlış anlaşılacaktır diye düşünüyorum.Yazımda sen hitabını kullandım.forumda birbirimizi seven ve birbirimizle bağı olan arkadaşlarız(Bütün EVREN birbirine bağlı :) ) diye düşündüğümden.
Sevgiler.
peacemaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla