Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-03-2009, 02:13 PM   #3 (permalink)
Merto
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Merto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,067
471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute
Question

Alıntı:
esen27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
herkese merhaba
şu anda yardıma ihtiyacım var

bunun sonuçlarını şimdiye kadar olumlu olarak topladım
fakat üç gündür resmen hayatımda hiç bir ekstra bir şey olmamasına karşın
kendimi okadar kötü hisediyorumki sanki o ben ben değilim
olumlama yaptığım halde
cd dinlemeyi aksatmadığım halde ağlamak ve isyan etmek isteği oluştu olumlu olan herşeyi bile yapımda olmadığı halde olumsuz düşünmeye başladım
kısaca kendimle şavaş halimdeyim bunu atlatım sanıyordum ama
şu anda çaresiz bir bekleyiş içindeyim
bu savaşı kazanmam lazım
yapmam gerekeni bilmiyorum
recrübeli arkadaşlardan zorlu dönemim için yardım istiyorum
yazım biraz uzun oldu ama herhalde yazma ihtiyacı hissetim bunuda bilmiyorum
şimdiden bana yardım edecek arkadaşlara teşekkür ederim saygılar
mutluluk elimin altında ama uzanıp alma yolunu üç gündür
kaybettim

Selamlar esen,
Kutupluluk ya da düalite içinde yaşadığımız dünyanın ve sistemin en belirleyici niteliklerindendir.
Düalite her iki yanıda ve her durumu içinde barındıran bir sistem olduğundan, herşeyde iniş ve çıkışlar - gel gitler olur.

Yaptığın çalışmalar ve telkinlerle sonuçları topladığını söylemişsin, bu da demektir ki; hayatında beklediğin değişiklikleri ve gelişimi başlatmışsın ve yaşıyorsun.

Şu an içinde bulunduğun ruh ve zihin hali senin yeni yetilerini ve isteklerini gerçekleştirmen için sana sunulan bir alan.
Bu alanda rahat ve zinde hareket etmek için yeni stratejiler geliştirmek üzere çalışma yapmak için fırsat olarak görebilirmisin?

Bu içinde bulunduğun durumdan ne öğrenebilirsin?
Sana ne anlatmaya çalışıyor, hangi niteliklerini parlatmak için bu durumdasın?

Amaçlarını ve kendini sabote etmek için en çok yaptığın nedir?
Bunları nasıl değiştirebilirsin? İlk ne yapmalısın?

Şu an içinde bulunduğunu söylediğin hal seni nasıl besliyor?

Yeni oluşturduğun bakış açını hangi tema üzerine kurmak istediğini düşünerek o konuda ileri harekete geçmeye başlamakta bir seçenek,

Şu anda nelerden dolayı mutluyum/huzurluyum/zenginim?
Mutlu hissetmek için nelerr yaparım/yapmak isterim?

Olumlu düşünme ve mutluluk birer seçimdir seninde dediğin gibi.

Eski zihinsel sürecinin hala işgördüğünü test etmek-emniyet duygusu için- ve yakın zamanda gerçekleşmesi muhtemel değişim sancılarıyla başetme heyecanı - güvenli bölgeden çıkış - v.b. nedenlerini gözden geçirerek sorgulaman ve varsayımlarını gözden geçirmen işe yararmı sence?

Şu an hissettiklerini hangi durumlardaki hislerine benzetebiliriz?
Sınav öncesi hisler, ödevini yapmadan okula gitme, değerli bir eşyaya zarar verme, yeni bir şehre gitme, v.b.

Ve bu süreci kabul etmek, olağan karşılamak için nasıl bir tavır takınmak istersin?

http://www.mertolcer.com/
http://www.facebook.com/yasamkocum
http://www.facebook.com/vizyongelistirme
Merto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla