Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-02-2009, 03:07 AM   #3 (permalink)
CeM
Çevirmen

CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about

Bu yazı bir alıntı...Ben bi de kendi bakış açıma göre altın kurallardan bahsedeyim :)

ilk olarak,bize onu imegeler ken düşündürüken heyecanlarındıracak ve mutlu edecek bir hedef belirlemeliyiz ve ulaşmadan bırakmamamız gereken birlşey olmalı mesela mesleki bir başarı olabilir...herhangi olay mevki veya nesne olabilir...

İkicisi ve bence en önemli kısım inanç kısmı...Hatta bunu the secret da dileğiniz ile aynı hatta olmak diye yorumlarlar...Bence bir çok insan bu noktda da sıkıntı çekiyor...Bu noktada yapabileceğim bir öneri (şans ve tesadüflere inanmayan insanlar grubundan birisi olarak :)) Mucizelere inanmanızdır...bakın şans ve tesadüf farklı birşeydir,mucize farklı bişeydir...şans ve tesadüflere inanmam fakat mücizelere inanırım...

Üçüncü kural,yapıcı düşünce aşaması...Bildiğimiz gibi yapıcı düşünce olumsuz düşünceden 100 kat daha etkili imiş...Yani bu ne anlama geliyor? şu anlama geliyor bilinçli olarak bişey hakkında duyuglar ve düşünceler(odaklanarak)üretirseniz yapıcı düşünmüş oluyorsunuz...

EN önemlileri bunlar diye düşünüyorum,bakın altını çizerek söylüyorum inanç kısmı işin kırılma noktasıdır... Burada inançtan kasıt olumsuz düşüncelerin üstünü kapatmak değildir arkadaşlar...gerçekten çekim yasasının yaratacağı mucizelere inanmak ve buna bağlı olarak mutlu olmaktır... İstediğimiz şeye ulaşmak için sabırsızlanmaktır...Yaptığınız imgeler de süreci hızlandırcak etkendir...

İmgeleme de ayrı bir konu tabii,burada ben inançdan sonra en önmli 2.unsur diye bakıyorum olaya...gözlerinizi kapattığınızda olmuyor ise şöyle olabilir; atıyorum yeni bir insanla mı tanışmak istiyorsunuz...girin odanıza ayağa kalkın sanki istediğiniz insan yanınızdaymış gibi birşeyler söyleyin,sarılın kendi kendize,yorgana sarılın meselaseni seviyorum deyin...bunun gibi :)
Çünkü bildiğimiz gibi bilinçaltı birşeyin gerçek olup olmadığını anlamaz yine aynı nötronları yada aynı kasları çalıştırır...

Birşey daha yazmak istiyorum mesela kendimden mrnek vererek anlatayım...Ben uç bir hayal kurarım aklımdan çok da güzel motive ederim kendime...inanırım ulaşacağıma fakat dışarıya çıktığımda şöyle bir düşüce geçerdi aklımdan: ya ben istiyorum ama bu kadar insanlar da istiyo nasıl olacak? ve burada iki şeyin farkına vardım,eğer o insanları görüp etkileniyorsam burada dış dünya iç dünyayı etkiliyor demektir...Oysa çekim yasasında tam tersi iç dünya dış dünyayı yönetir...dış dünyadakileri önemsemem bile iç dünyamda yaşanmış bişey demektir...bi biricisi idi...ikicisi tam hatırlamıyorum ama bir yerde okuduğum bir yazı vardı Hardvard ünivesitesi nörofizyoloji bölümünün yaptığı bir araştırma idi...Bu yazıya göre insanların %5 i benyindeki alfa dalgalarını bilinçli olarak kullanabiliyormuş yani 6 milyar insanın sadece %5 i beyninden evrene açılan o dalgaları bilinçi olarak kullanabiliyormuş...

Şimdi the secret da deniliyor ya araştırırsanız bişeyi başaran insanların çoğu onu nasıl başaracağını bilmiyoru diye...ve ben kafaya taktım ve araştırdım...Gerçekten çok şaşırdım gerçekten de öyle idi...Şunu da farkettim bu bişeyi başaran insanların yani az önce söylediğim %5 lik kısımın çok büyük bir kısmı çekim yasasını bilmeden uygulayan insanlar...
size rahat 50 tane isim veririm bu konuda... Duyuduğum sözlerden bazılarını paylaşayım...aşağıdaki sözler ödüllü sanatçılardan alıntıdır...

No matter how far out your dreams are, it is possible(hayallerinizin ne kadar uzakta olduğu önemli değil,mümkün)

Just hope and at the end connects all no matter how different we are(sadece umut edin,sonunda hepsi gerçekleriş,ne kadar farklı olduğumuz hiç önemli değil)

When you belives in your dreams,from your heart it is possible(hayallerinize kalbinizden inandığınızda,mümkün...)

What I'm living now is that my dreams directly conneted(Şu anda yaşadığım şey hayallerimin en sonunda realite kazanmasıdır)

Arkadaşlar inanılmaz derecede fazla örnekler var yani bu şey gerçek inansanızda inanmsanız da Eğer inanıyorsanız %5 lik kısmın %1 lik kısmındasınız demektir:)

ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla