Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-02-2009, 04:49 AM   #25 (permalink)
nick1
Teğmen

Tesekkür: 65
45 Mesajinıza toplam 387 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nick1 is an unknown quantity at this point

Alıntı:
yasal06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ya ben aslında kısa tur uzun turdan bahsettiğinizin ne olduğunu tam olarak anlamadım..yani normal kalbe daireler çizerken ben niyet cümlelerini söylüoruz.. sonra o vuruşlar yapmaya başlıyor.. vuruşları yaparken niyet cümlelerinin tam tersi mesela kendimden nefret ediyorum gibi.. sonra vuruşları bitirdiğinde derin nefes alıp dışarı verme olayını yapıyoruz.. ayn sorunun içindeyken bi dahaki turda şarkı ve sayı sayma, dairesel hareket olaylarını yapıyoruz.. bileğime hiç vuruş yapmadı..en son elimin kenarına vuruyor..vuruşar başımdan başlıyo, kaşın kenarına, gözün kenarına, dudak üstüne,çeneye, kalbe, göğüs altına,koltuk altına yakın bi yere, elimde yüzük parmağı ile serçe parmağın arasına ve elin kenarına vurmasıyla bitiyor..benim anlayabildiğim bu kadar..ama bu seansta daha dikkat edicem:)
Yasal06, ben şöyle yapıyorum
önce sıkıntı duyduğum olay neyse onu düşünüyorum
ve o hissin yeniden canlanmasını bekliyorum, olayı düşününce zaten bir duygu oluşuyor ,mesela kardeşimle anlaşamıyorum diyorum
aklıma onunla yaptığımız kavgalar, ona karşı nasıl tahammülsüz olduğum, söylediğim sözlerden dolayı duyduğum pişmanlık,onun bana karşı zalim olduğu hissi vs geliyor sonra;
Bu Bülent Uran'ın uyguladığı tekniktir videosundan öğrendiğim kadarıyla;
sonra karete noktası dediğimiz elin yan kenarı var ya oraya vurarak
sorunu ve olumlama cümlesini söylüyorum ,kardeşimle anlaşamadığım sürekli kavga ettiğim onu kırdığım ve beni kırmasına izin verdiğim için çok üzülüyorum, pişman oluyorum kardeşimle anlaşamamama kavga etmeme ve onu kırmama rağmen kendimi tamamen ve derinden kabul ediyorum ve seviyorum bu problemden özgürleşmeyi seçiyorum diyorum...Ben biraz uzun söylüyorum o an ne hissediyorsam bilmiyorum belki sizin bu kadar uzun olmaz..

sol elimle başlıyorum karete noktasına vurup sorun ve olumlama cümlesini söylüyorum
sonra sağ el karete noktasını aynı şekilde yapıyorum
ondan sonra; Bülent bey de gördüğüm kadarıyla o baş kısmına geiçiyor ben de öyle yapıyorum yani
1. nokta karete noktaları
2. nokta baş, ancak karete noktalarından sonra uzun uzun söylemiyorum,
bu üzüntü bu pişmanlık diyorum mesela en az 7-8 vuruş başa..

3- Kaş başlangıçlarına yine bu üzüntü bu pişmanlık diyerek

4-Gözün yan kenarlarına bu üzüntü bu pişmanlık diyerek,bazen bundan özgürleşmeyi seçiyorum da diyebiliyorum

5-Gözün alt kısımlarına bu üzüntü bu pişmanlık diyerek,buna rağmen kendimi seviyorum diyerek

6-Dudak üstüne bu üzüntü bu pişmanlık diyerek

7-Dudak altındaki noktaya bu üzüntü bu pişmanlık diyerek

8-Köprücük kemiklerinin başına bu üzüntü bu pişmanlık diyerek

9-Koltukaltındaki noktalara her ikisine bu üzüntü bu pişmanlık diyerek

10-Gamut noktasına vururken, bu üzüntü bu pişmanlık diyip gözleri kapatıp açıp,sonra kafayı çevirmeden sol tarafa en uzak noktaya bakıp, sonra sağ taraftaki en uzak noktaya bakıp,gözlerle saat yönünde tam daire çizip, gözlerle saat yönünün tersine tam daire çizip, lalalalala diye şarkı mırıldanıp, sonra 5 e kadar sayıp, sonra tekrar şarkı mırıldanıp (5 saniye kadar) 5 e kadar sayıp

11-Parmaklardaki noktalara vurup, bu üzüntü bu pişmanlık diyerek..
sonra bir tanecik derin nefes alıyorum ve nefesi verirken nefesimle birlikte sorunun çözülüp siyah bir duman (bu kısım bana aittir ) olup ağzımdan uçup gittiğini düşünüyorum

Gelin görün ki bu uzun süren bir teknik, ve bazen sorunlar öyle 1 vuruşla geçmiyor günlerce aynı sorun üzerinde çalışmak gerekebiliyor, o yüzden sabırlı olmak gerekebilir
Kitaplarda önerilen; sorunlarınızı bir deftere yazın sırayla her birine bitene kadar yapın

bence biz de öyle yapalım
nick1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla