Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-02-2007, 03:13 PM   #10 (permalink)
lalezar
Çevirmen

lalezar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
109 Mesajinıza toplam 249 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lalezar is an unknown quantity at this point
Standart Hayatımız Boyunca Olumlu Olumsuz Ne Gibi Telkinlere Maruz Kaldık

pardon kesik oldu biraz..söylemek istediğim bi kitapta Fatihin İstanbulu fethetmesinin ardındaki motivasyonu şöyle anlatıyor Hacı Bayramı velinin fatihi işaret ederek İstanbulu şehzadeniz Mehmet fethedecektir dedikten sonra;2.Murat kundaktaki yavrusunu alıp bagrına basarak,yavru mehmetim....demek istanbulu sen fethedeceksin.....2 Murat bu olayı herkese anlatarak ogluyla gurur duydu.....haber bir anda tüm ülkeye yayıldıherkes inandı daha bir bebekkeninsanlar onu istanbulu fethedecekbir komutan olarak algıladılar.' böyle bakıldıgında yanlış da degil,herkes ona zaten fatih gözüyle bakmıştı. sanırım bu motivasyon çok etkili oldu..bu arada Erdal Demirkıranın kitabı,ben dünyanın en akıllı insanıyım.(yalnız bir önceki sayfada Hb velinin padişah tarafından öldürülmekten korktugu için böyle söylediğini iddia etmiş..bu tür insanlar padişah falan dinlemezler,korku da bilmezler,nazarları adam öldürürür ,bu ifadeyi kınıyorum..)
lalezar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla