Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-01-2009, 08:41 PM   #143 (permalink)
Pamukk
Binbaşı

Pamukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 3,766
1,176 Mesajinıza toplam 8,428 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Pamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud ofPamukk has much to be proud of

Alıntı:
asya26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
benim o gece üzerimde inanılmaz bi agırlık vardı uyumamak icin direndim, tam 00:00 da dilegimi imgelemeye calısırken icim gecmis.. bunu otururak mı yapmak gerekiyor acaba.. ben imgeleme sorunu yasayanlardanım bu yüzdn yatarken daha iyi yapabileceğimi düsünmüstüm.. neyse uyandığımda saat 00:30 du ve yine kolumu bile kıpırdatamıycak kadar ağırlık vardı üzerimde yani pek bisey anlamadım..

Pamukcum sen bunu cok iyi yapanlardandansın anladığım kadarıyla nasıl bir yol izledin, bana yardımcı olurmusun

canım benim öncelikle çok teşekkür ederim güzel sözlerin için :)

tatlım benim naçizane vereceğim tavsiyenin özünde diyebilirim ki "yaptıkça alışılan kolaylaşan ve tecrübe kazanacağın " bir şey bu imgeleme durumu..bazen ben mesela kendime bile şaşırırım Allah Allah neler görüyorum film gibi derim bazen de düşünceler kafamdan gitmez ve konsantre olamam..Aslında konsantre olmak da çok doğru birşey değil..Yapmamız gerelen kendimizi imgeleme yapmadan önce mutlaka serbest ,gevşek bırakmak,canım kendine zaman tanı ve kafaya takma yapamıyorum diye ve ne yap biliyormusun aslında her akşam yapsan daha güzel bir alıştıma olur,her akşam oturarak(ben oturuyorum ve sırtımı da yaslıyorum) önce bir kendini 5 dakika serbest bırak,kapat gözlerini ..düşüncelerin kendiliğinden seni terketmesine izin ver.zorlamana hiç gerek yok ,eğer zihin olarak yorgunsan ,kafan doluysa o an imgeleme yapmak için zorlama ,biraz rahatlat kendini kafanı dağıt ,güzel müzikler dinle ,su sesli telkinlerimizi dinle ,neşeli birşeylerle uğraş,sonra hazır hissettiğinde kendini yine "illa konsantre olacağım "diye zorlamadan önce 5 dk dediğm gibi serbest bıraktıktan sonra kendini gözünün önüne neler gelecek takip et ,istediğin hedefinle ilgili..Ben aslında imgeleme yapmaya başlamadan bazen planlarım yani şunları bunları görselleyebilirim diye,ve sırasını belirlerim yani isteklerime enerji verdiğimi düşünüp ellerimden,sonra kendi enerjimle isteklerimin enerjisini sarmalar taç çakradan(kafamızın tepesi ) evrene yükseklere gönderirim ,sonra içimden tekrarlarım " arzumun gerçekleşmşmesi için gereken herşey bana sevgi ve uyumla geliyor ,bunları veya daha iyilerini kabul ediyorum,ben hazırım,ben alıcıyım ve ben müteşekirim ,öyle olsun " gibi bir cümle olabilir söylerim ve sonra evrende ortak bilinçte birleşen enerjimizin ışık yağmuru gibi üzerime yağdığını düşünürüm ,mesela bu plan dahilinde evrene kendi ve isteklerinin enerjisini beraner gönderirken bu noktada kendini o isteğini yaşarken imgele ve öyle gönder o da çok güzel olur bence..:)

Canım bir de söylemek istediğim bir konu vardı ,Shamancığmızın "Yaratıcı imgeleme " kitabından ekleme konusu vardı,onu mutlaka oku cok faydalanacaksın tatlım ,linki bulunca ekleyeceğim :)

Hemen ekliyorum :

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-imgeleme.html

Kusura bakma canım fazla ve karışık yazdıysam,umarım yardımcı oldum sana asyacığım

Cok sevgilerimle
Bugün,var olan her şeye karşı nazik ve sevecen ol.

Sabah ve akşam ellerin dua pozisyonundayken yukarıdaki kelimeleri tekrar et ve Reikinin senin ruhuna ve bedenine şifa getirmesi için dua et.
-- Dr.Mikao Usui --
Pamukk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla