Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-02-2007, 12:32 PM   #5 (permalink)
lalezar
Çevirmen

lalezar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 0
109 Mesajinıza toplam 249 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lalezar is an unknown quantity at this point
Standart selam yardım ederseniz sevinirimm

meraba.ben de bu ego ve güven telkinlerini dinledikten sonra sigara hafızamdan silindi gibi oldu..zaten önceden uzun bi süre bırakmıştım doğum falan..daha sonra çok sinirlendiğim bi gün yeniden başladım..o an aklımı devreye sokamadım,akıllıca düşünseydim yeniden başlamazdım..30 yaşındayım..cildim bozulur diye korkmaya başlamıştım zaten bu telkinler çok iyi oldu..biz bayanlar da biraz tuhaf mıyız ne kanserden korkmuyorum da cildim bozulur mu diye düşünüyodum..yalnız sinirlenince yine canım istiyo ama açıkçası madde bağımlısı olmayı kendime yediremiyorum bu kadar aciz olamam...en başta benim özgürlüğümü cidden kısıtlıyordu,mesela gecenin bi vakti sigara yook sen de bağımlısın,napıcan dışarı çıkıp alıcan mı,işte özgür ve bağımsız kişiliğe bi darbe...bilinçaltında yaşamayı reddetmek gibi bi durum olabilir bir de yavaş yavaş tabi.sigarasızlık özgürlük demek,çünkü köle oluyorsun ona,onun emri altındasın...kimi,leri gönüllü köle...kendine ve etrafa zarar vermek dinde de kitapta da yok...bir de süpergüç denen utanılası varlıklar seni tamamen ortadan kaldırmaya ugraşıyor,haberin olsun,insan sırf bunun için bırakmalı.. ....onun yerine daha etkili birşey koyarsak bu iş olur olmaması için bi neden yok..beynin kimyasını da bozuyor...sigara içilmediğinde eksikliği duyulan mutluluk hormonunu 21 gün içinde başka sebeple harekete geçirirsek sigarayı unutacagiz inşallah..
lalezar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla