Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-12-2007, 11:07 AM   #6 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Türkiye'de Opera

güzel bir konu başlığı ama neresinden tutsak elimizde kalacak bir konu...

her şeyin başı eğitimden geçmekte...
olan eğitimimizden bahsetmiyorum.. gerçek anlamda bu konuda yapılacak devrimden bahsediyorum...

kaçımız okul sıralarındayken operayı.. klasik müziği... halk ezgilerimizi bize öğretecek sevdirecek eğitimler aldık...

geliyoruz gelir seviyesine...
refah standartlarda yaşayan kesimim aklı başında olanları sanatı yaşayıp destekleyebilmekte...

bırakın operayı tiyatroyu sıradan bir sinema filmine bile 4 kişilik bir ailenin gitmesinin maliyeti ne kadardır acaba..

korsana hayır derken bir öğrencinin kişisel gelişim yada aldığı diğer kitapların bütcesinde oluşturduğu deliğin büyüklüğü ne kadardır...

geçim derdi ilk sıralarda olduğu sürece insanlar sanatı hep bir arka plana itecekler.. çünki tasarruf o noktada başlıyor malesef..

tasarruf yapan bir milletin sanatçısı zengin olamayaağına göre onlarda aileden kalmadıysa kendilerine yüklü bir hesap para kazanmanın popülaritesi ön planda
sanat arka planda ki inanıyorum asıl yapmak istedikleri sanatlarını ortaya koymaktır gündeme geliyorlar..

hal böyle olunca 2 yanlış bir doğru oluşturmuyor...

santçı olnlar asla unutulmuyor.. genellikle değerleri kendileri bu dünyadan göçüp gidince anlaşıldığından onlar sefalet çekip kalan yedi sülalesi refah içinde yaşıyor...

dilimin ucuna çok şey geliyor ama konunun ucu siyasetten politikaya kadar uzanıyor...
hal böyle olunca yasakk oluyor...

aşağıda ki haberler gündemde yakalayabildiklerimiz..
yakalayamadığımız ve yitirdiğimiz daha niceleri var...
sanatı yaşatmak adına yıllardır cebindeki parasını tiyatrosunun perdelrini açık tutmak için heba etmiş (özellikle böyle söylüyorum.. kendisine yardımımız oldu millet olarak ) nice sanatsever yaşlılığını yoksulluk içerisinde geçirmek zorunda bırakılmıştır...

dizilerde güzel manken kızlarımız sinema filmlerinde türkü söylemeyi bilmeyen türkücülerimiz reklamlarda futbolcularımız sunuculuğu konuşmayı bilmeyen vatandaşlarımız yapsınlar ki snanata ve sanatçıya verilen önemi çocuklarımız daha iyi anlamış olsun.. anlasınlar ki yarın sanatçı olmak istediklerinde bilinçaltlarında korku oluşsun... oluşsun ki sanatı sadece yabancı ülkelrin vatandaşlarının yapabileceğini görelim.. görelim ki sadce onları alkışlayalım...

http://www.arkitera.com/haber_20747_...yikiliyor.html

http://www.hurriyet.com.tr/kultursanat/7414085.asp?m=1

http://www.magazinci.com/icerik/12485/