Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-12-2007, 11:00 PM   #3 (permalink)
fatale
Üsteğmen

Tesekkür: 1
84 Mesajinıza toplam 203 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
fatale will become famous soon enoughfatale will become famous soon enough
Standart Ynt: Türkiye'de Opera

Ben burada operanın rağbet görmemesinden yakınırken,sizin İtilya'nın göbeğinde olup,gidemeyişinizi anlatmanız çok enteresan oldu:))

La Scala'da biletlerin çok pahalı olduğu kulağıma çalınmıştı.Oranın halkının da gitmemesi belki bu yüzdendir diyeceğim ama sonuçta ekonomi olarak Türkiye'den daha iyi durumdalar.Bu bir bahane olamaz,değil mi?Yine de müze niyetine gidip gezmek bile bir şanstır bence.Gerçi o zaman başka bir konuya dalmış oluyoruz yine,offf:)))Geçtim..
Evet,Sayın Leyla GENCER,İtalya'da yaşamakta.Biliyor musunuz,zamanında yutdışında iş yaptığı için Ankara'dan istifaya zorlanmış ve o da basmış istifasını çekmiş gitmiş.İyi mi etmiş,kötü mü bilemiyorum ama olduğu yerden bize pek bir katkısının olmadığı da gerçek.Fakat şöyle de bir durum var.Opera sanatçıları konservatiftir aslında.Pavarotti,Domingo vs farklı örnekler.Operayı tanıtmayı kendilerine misyon seçmişlerdi belki.Klasik opera sanatçısı herşeyi söylemeyi asla kabul etmez mesela.Ama onlar herşeyi söylediler:))

İstanbul Devlet Opera ve Balesi salonu malesef eski yoğunluğunu kaybetti gibi görünüyor.Temsillerde dikkatimi çeken en önemli şey,seyirci azlığı..Bir de bilet fiyatlarını sorun,gülmekten ölürsünüz.Burada olsaydınız herhalde her gün operaya giderdiniz:)