Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-12-2007, 11:59 AM   #4 (permalink)
ayçiçeği
Guest

Standart Ynt: Kemoterapi-beslenme

kemoterapi sırasında bulantı fazlaca olabildiği için ki buda insanların bünyelerine bağlı esasında daha çok haşlanmış yiyecekler tüketilmeli.mesela annemin bana her gün yedirdiği haşlanmış tavuk patates havuç ve soğanın midemi rahatlatmasındaki etkisini göz ardı edemem.hepsini orta boy parçalar halinde doğrayıp haşlardı aynı tencerede içine birazda kurutulmuş ısırgan atardı.
bir de ebelik denen bir ot var arkadaşlar aktarlarda kolayca bulabilirsiniz vücuttaki yaraları ve tümoral dokuları öldürmeye yardımcı oluyor tabiki bağışıklık sistemini güçlendirerek.tadıda kokusuda yok ufalayıp yemeklerinize atmanız taraftarıyım.
bu arada kemoterapi genellikle 6 kür öngörülerek başlar fakat illede altı kür alacaksın yoksa iyileşemezsin diye bir olgu söz konusu değildir.bana da doktorum 6 kür öngörmüştü.fakat 2.kür den sonra bütün değerlendirmeler olumlu olduğu için 3.kürü vermedi.ve 2 kürle sonlandırdı.herkesin bünyesi ve tümör türleri farklı olduğu için vücudun ilaca verdiği tepki farklı olduğu için değişebiliyor anlayacağınız.
unutmadan :annemin bir formülü daha varki onunda hakkı yiyemem:9 vitamin+2 mineral katkılı eticicibebe bisküvi ve süt.kahvaltı olarak başka bişey yiyemezdim sütte ezilmiş cicibebede bana çok hafif gelirdi ve vitamin değerleride yüksek olduğundan uygulanmasını tavsiye ederim.
herkese teşekkürler...