Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18-11-2007, 02:55 PM   #26 (permalink)
hülyaa
Yüzbaşı

Tesekkür: 29
190 Mesajinıza toplam 493 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hülyaa has a spectacular aura abouthülyaa has a spectacular aura abouthülyaa has a spectacular aura about
Standart Ynt: SECRETTEKİ KAYIP PARÇAYI BULMAYA DOĞRU

Secretın insanı dinden uzaklaştırdığını düşünmüyorum..aksine bence her insanın inandığı ne ise ona yaklaştırıyor..bu düşünceyi bize aktaranlar tüm kesime hitap etmesi açısından anlatımlarında fazla dine yer vermemiş olabilir..bu kitabı okuyan ya da filmini seyreden dindar insanların görüşleri,zaten bunların bir çoğunu bize dinimizde söylüyor,güzel ve iyi düşünen iyiyi bulur diyorlar..mevlanın gül düşün gülistan olsun, sözü gibi...inanmayanlar da,evet işte böyle olmalı güzel düşünmeliyiz,evrende bir güç var ve bunu en iyi şekilde kullanmalıyız,diyebiliyorlar..ben bunu çok duydum ve gördüm...secret belki de insanları inanmaya davet ediyor..ama kendini tanrı olarak görmelisin anlamında değil..yüce güç,(adına ne dersek diyelim ben rabbim demeyi seviyorum)Rabbim,bizi yaratırken en güzel bir şekilde yaratmış,tam donanımlı..bizler bu donanımlı bedenimizi tam olarak kullanmayı henüz keşfetmiş değiliz..bizlerin öğrenmesi için önümüze secreti ve benzerlerini karşımıza çıkartan yine bizi yaratandan başkası değil..ben inançlı olduğum için herşeyin rabbimden gelen bir lütuf olduğunu düşünerek yaklaşırım..inancı başka şeyde olanlarda ona göre düşünür..bana göre bu insanları inançlarından uzaklara götüren bir amaç değil..secret ın çözülmemiş ya da açıklanmamış tılsımları olabilir.ancak bu işlemediği, anlamına gelmez..yarattığı her şeye enerjiyi koyan bir yaratıcı,elbette bunu kullanma imkanlarını bize sunacaktır da..işte bunlardan bir tanesi de secret..ister inanalım,ister inanmayalım sonuçta evrende var olan bu enerji bir şekilde nasılsa işliyor..dileyen deneyerek kullanmayı öğrenir,dileyen yaşamına bildiği şekliyle devam eder..bence bunları dini boyuttan çıkarıp,bilimsel boyutuyla görmeliyiz..herkez kendi inancıyla yaklaşırsa işin içinden çıkmak zorlaşacak gibi görünüyor..ben uygulanmasından yanayım..inananlar inançları doğrultusunda namazlarında dualarında,dini vecibelerini yerine getirirken kullanırlar,inanmayanlar da inançsızlıklarına yeni bir boyut açarak denemeyi anlamayı seçebilirler..herkez hür iradasiyle kendi bakış açısıyla dener,deneyimlerini..ama ortada bir gerçek var,oda bizde var olan kullanmayı henüz bilmediğimiz bir enerjinin var olduğu..önemli olan bunu bize kimin verdiğini düşünmek değil..bunun bizde ne için var olduğunu bulmak..boşu boşuna ölesine verilmiş birşey olmasa gerek diye düşünüyorum..hepimize güzel keşifler...