Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-10-2007, 10:12 AM   #18 (permalink)
siyah
Üsteğmen

Tesekkür: 6
30 Mesajinıza toplam 98 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
siyah is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: YAŞAMDAN BIKTIM!!!

Daha önceleri bende duygularımla başedemediğim zaman uyurdum. Dahası önce yemek yer daha sonra uyurdum.Sakinleşene kadar yediğim yemekten tat almazdım ama yeme dürtümü bastıramazdım. Arkasından uyurdum.

Zaman içinde farkettimki nekadar çok uyursam sıkıntılarım artıyor. Şimdi böyle hissettiğim zaman uyumamak için çaba sarfediyorum. Hala yemek yemenin önüne geçemedim. Bu yüzden kilom sürekli artıyor eksiliyor...

Bana bu döngüyü yaşatan duyguyu biliyorum...
REDDEDİLMEK
Ben Annem tarafından reddediliyorum... Çocukkende bu böyleydi, şimdide böyle. Çok uzun zaman onun davranışı tanımlamaya çalıştım. Onun için nedenler aradım yapabildiğinin en iyisini yaptığını düşündüm. Herzaman onun için mazeretler ürettim. Herzaman onu affettim. Onun hırçınlığı giderebilmek için yıllarca özür diledim. Her kaprisinde yoğun suçluluk hissettim. Her iyi davranışında umutlandım. Her telefon çalışında hasta olduğunu duyacağım endişesini yaşadım. Onu kaybedersem nasıl bu suçluluk duygusuyla yaşayacağım korkusunu yaşadım. Oda yıllarca hayırlı evladının hangimiz olduğunu aradı durdu. Her istemediği davranışımda beni kötü olmakla suçladı. Kardeşler arasındaki uyumumuzu engelledi. Bizlerin ilişkilerini yoketti. Bana uzun yıllarca kimsesizlik duygusunu yaşattı. Yakın akrabalarınızın hepsi mevcut ama size yakın kimse yok. Birden bire kendinizi kimsesiz buluyorsunuz. Başetmek için UYUYORSUNUZ

Her böyle hissediş ve çıkar yol bulamayış yeme krizlerine, bu duygular katlanılacak duruma gelene kadar uyuma moduna geçtim....

Şu anda bu ilişkiyi tek başıma değiştiremeyeceğimin farkındayım... Artık uyumuyorum... Biliyorumki bende insan olarak bir değere sahibim... Benzer sorunu olanlarnız var mı. duygularınızı nasıl bir düzene oturtuyorsunuz. Ben yetişkin bir çocuk olarak sızlanmak istemiyorum. Bu yaşadığım sıkıntıdan eskiden yakın çevreme bahseder çıkar bir yol arardım. Artık böyle birşey istemiyorum. Yaşamdaki yerimi bulmak ve bunu doyasıya yaşamak istiyorum. Paylaşımlarınızı ve başetme şekillerinizi iletmenizi istiyorum. Hepimize iyi bir gün dileğiyle

Şimdi anlıyorum
siyah isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla