Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-10-2007, 11:16 AM   #13 (permalink)
asisler
Guest

Standart Ynt: ÇOK PARA İSTİYORUM

8 bu direnç olumlu düşünmeyle kırılamaz...kırılsa bile oldukça fazla zaman ve çaba gerektirir

Sanırım ben bu maddeyi uygulayarak şu an ki duruma geldim. ama bana kolay gibi geliyor ya :) Şu bakımdan kolay.....

Az çok askerlik psikolojisini bilirsiniz.. Askerdeyken hep " şuradan dışarı bi çıkayım bi daha hiç hatırlamayacağım " gibi şeyler söylersiniz. Ama gün gelipte sivil hayata döndüğünüzde ömrünüzün en güzel anılarını askerde yaşadıklarınız teşkil eder nedense...

Söylemek istediğim yapmaya başlamadan veya yaparken herşey zor gibi görünebilir insanın gözüne. Ama bittikten sonra hiçte öyle olmadığını anlarız.

Bunun yanında Duygulara genel anlamda bakacak olursak; sevgi, aşk, nefret, korku gibi tanımalamar yapabiliriz sanırım. ve diğerleri ( hoşlanma, merhamet gibi ) Ama kimse bu duyguların varlığını kanıtlayamaz. Birisine aşık olursunuz ve söylersiniz ona olan aşkınızı. Fakat karşı taraf " sana inanmıyorum " dediğinde olay bitmiştir. İnanmıyorsa inanmıyordur. Bu durumda bi şekilde onu kendinize inandırmak zorundasınız aksi halde hiç bi zaman onunla bir araya gelme gibi bir durum söz konusu olamaz. Çünkü korkuda dahil olmak üzere bütün duygular sadece bir inançtan ibarettir. onları var eden biz yok etme gücünüde bulabiliriz kendimizde.

Bir an görmek aşk için yeterli zaman dilimi değildir. tanımaya ihtiyaç vardır. ve aşkı unutmakta bir anda olabilecek bişey değildir. Fakat korku böyle değil. Ben kendim gerçek hayatta hani şu lunaparklarda olan Kamikazelere binmekten korkardım hep. Sebebi ise ilk gördüğüm anda içinde bulunanlarn çığlıklarıydı. Gel zaman git zaman bi gün yanımda kıramayacağım kişiler ile birlikte lunaparkta kamikaze ye binmek zorunda kaldım. Ve şimdiiii BEN BUNU HEP YAPIYORUM. Çokta zevkli bişeymiş üstelik. Oysaki onun karşısında durup " Ben sana binenen, çok korkutucusun " diye söyleseydim ona. Ömür boyunca her gördüğümde öcü görmüş gibi olacaktım
Ve dahada önemlisi bana eğlenceli tarafını göstermek için orada bekleyen kamikazeye ben hep korku dolu gözler ile bakacaktım... Korku duygusu ilk anda oluşur ve korkulan durmla ne kadar fazla karşılaşırsak karşılaşalım; o her seferinde dahada büyümez. Tıpkı ilk anda oluştuğu gibidir. bir anda oluşan yine bir anda yok edilebilir kanaatindeyim. tabiii inanmak çok önemli. nede olsa tüm duygular SADECE BİR İNANÇ