Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-09-2007, 11:48 AM   #46 (permalink)
loverman

Tesekkür: 0
2 Mesajinıza toplam 5 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
loverman is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Ego Güçlendirici Telkin İçeriği

Merhabalar,

Aslında 6 ay gibi bir süredir bu siteye üye olmama rağmen ilk defa mesaj atıyorum. Öncelikle site sahibine böyle faydalı bir site yaptığı ve psikolojik sorun yaşayan insanlara yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum. Bu yazıyı buraya göndermemin sebebi ise sadece gönderilen son mesajın burada olduğunu görmüş olmam. Ben bu siteyle tanışma zamanımdan bir süre önce telkin, subliminal mesaj, kişisel gelişim, meditasyon, yaratıcı imgeleme, hipnoz gibi konularla ilgilenmeye ve araştırmaya başladım. Bu konularda birçok kitap, internet sitesi okudum. Bu sitedeki telkinleri de günde ortalama 12 saat gibi bir süre 5-6 ay boyunca dinledim. Bu süre zarfında antidepresan ilaç da kullandım ve okuduğum kitaplardaki yöntemleri uygulamaya çalıştım. Çok şükür Allahıma şu an 6 ay öncesine nazaran çok daha iyi durumdayım. Bu sürece bu sitedeki telkinlerin de etkisi olduğunu biliyorum ve Atakan Bey'e teşekkür ediyorum. Atakan Bey'e bir sorum olacak. Bildiğiniz gibi telkinler bilinçaltına en hızlı beyin alpha ve theta frekans aralığında iken gönderiliyor. Acaba buradaki telkin müziklerinin de beyni Alpha veya Theta frekansına çekme gibi bir özelliği var mı? Bazılarınız Nil Gün hanımı duymuş veya kitaplarını okumuş CDlerini dinlemişsinizdir. Nil Gün hanımın Cdleri genelde ilk bölümde anlatım 2. bölümde ise beyni Alpha ve Theta frekansına çeken müzikler eşliğinde ilk bölümün subliminal olarak anlatımı şeklindedir. Buradaki telkin müziklerinde de bu yöntemin uygulanmıyorsa uygulanmasını bir öneri olarak Atakan Bey'e iletmek istedim. Ayrıca bildiğiniz gibi subliminal mesaj görüntülü olarak da yapılabiliyor. İstenen mesajlar ekrana belirli aralıklarla gözün tam olarak göremeyeceği fakat bilinçaltının algıayabileceği şekilde yansıtılıyor. Yurtdışında bunun için yazılmış programlar var. Ben de bu programlardan birini örnek alarak Türkçe destekli şekilde yaptım. Atakan Bey yardımcı olursa bu programı kendisine göndermek ve bu sitede ücretsiz olarak download ettirmek isterim. Programı şirketimdeki arkadaşlarımla paylaştım bu site aracılığıyla sizlerle de paylaşmak iyileşme sürecinizde bir nebze de olsa katkıda bulunmak isterim. Hatta bildiğiniz fakat ingilizce olması dolayısıyla kullanamadığınız bu tarz programlar varsa bu programların türkçe versiyonlarını yazıp sitede ücretsiz yayınlatmak da isterim. Bu sitenin insanlara faydalı olmak amacıyla kurulduğuna inanarak son zamanlarda ilgilendiğim BrainWave konusundan bahsetmek istiyorum. Bu konuda yurtdışında 70 yıldır araştırmalar yapılıyor ve seslerle insan beyninin sağ ve sol loblarını senkronize edilebildiği saptanmış. Bu konuyla ilgili birçok program ve CD mevcut. Ben 3-4 gündür Neuro Programmer 2 adlı bir programın 15 günlük trial version'ını kullanıyorum. Anksiyete depresyon relaxationve daha birçok konuda sessionlar mevcut. Ben anksiyete ile ilgili olanı dinliyorum ve çok faydasını gördüm. Programın help dökümanı bile ingilizce bilenler için NLP ve gevşeme tekniklerini öğrenmek ve uygulamak için müthiş bir kaynak. Bu konuda Monroe Institute'ın HemiSync CDleri de mevcut ve bir arkadaşım bu CDleri kullanarak birçok sorununu çözmüş. Yalnız bu BrainWave sessionları veya CDleri herkes dinleyemiyor. Zaten programın başında da hamile, pacemaker kullanan vs. gibi kişiler kullanmamalı diyor. Daha sağlıklı kendini ve insan denen sırları hala çözülememiş varlığı tanıma ve kişisel gelişim ile hem kendine hem de insanlığa faydalı olmak isteği ile bu siteye üye olduğunu düşündüğüm tüm arkadaşlarıma bu yazımla bir nebze faydalı olabildiysem kendilerine biraz da olsun bilgi verebildiysem ne mutlu bana. Yazdığım konularla ilgili hem Atakan Bey'den hem de siz sevgili üyelerden feedbackler bekliyorum.

Sevgiyle kalın
loverman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla