Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-09-2007, 12:19 AM   #24 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: Reiki konusunda farklı gorusler ?

arkadaşlar yazı uzun olursa diye çekindim yazmaya ama..
galiba aranızda naçizane en deneyimli benim reiki konusunda..yıllar önce uyumlandım ve uyumlandığım günden beri devamlı kanal oluyorum bu muhteşem enerjiye..yazımın sonuna kadar hep "BEN" diyeceğim bunu kendi egomu öne çıkarmak için değil..sadece kendi deneyimlerimi yazacağım için yapacağım..ben gözümle gördüğüm,kulağımla duyduğum şeylere inanırım..ve güvenirim..yanlış anlaşılmamak adına bukadar açıklama yaptıktan sonra gelelim sadede...
1=reiki bir din değildir..evet reikiyi ilk öğrendiğimiz yıllarda bunun sadece doğu geleneğinde olduğunu zannettik...vaaay japonlar nelerde yapıyormuş falan olduk..fakat biraz araştırınca şifanın,şifacılığın hz ademin yaradandan dilemesiyle bizlere doğuştan verilen bir hediye olduğunu öğrendik...hz fatıma anamız büyük bir şifacıymış,bitkiler konusunda alimmiş, bizim üfürükçü dediğimiz anneaneler nineler gerçek birer ocak(şifacıymış meğerse)...islamdan önceki tarihimize bakarsanız şamanlık genlerimizde var...sevgili dost78 reiki ile biz, genlerimize kodlanmış olan verileri tekrar hatırladık..yani öyle dinimizi falan inkar etmedik...ayrıca reikiye uyumladığımız kişileride dinden çıkarmak için misyonerlikte yapmıyoruz..yalnız şu bir gerçekki her geçen gün biraz daha hoşgörü geliştirip..kendi maskelerimizin daha bir farkındalığını kazanır olduk..bu bizi pürü pak etmiyor tabii..son nefesimize kadar farkındalığımız gelişecek...inşallah...ve kimbilir daha ne farkındalıklar geliştiricez..
sena'nın yaşadığı deneyimin tabiiki reikiyle ilgisi yok...ayrıca cinlerlede ilgili değil...sadece kendisini bilerek veya bilmeyerek dezenkarne varlıklara açmış ve onlarla kurduğu irtibatın reiki rehberleriyle olduğunu sanıyor...öğretmenlerin kendisine söylemediğini iddia ettiği varlıkların reiki rehberleri olduğunu bilmiyor...reiki rehberleri,kendilerini görmeye hazır olduğunu düşünene ve bunu isteyen insanlara görünür...öğretmenler uyumlama esnasında,uyumladıkları kişinin ve kendilerinin rehberlerini davet ederler(burada onları illa görmekte şart değildir...öğretmen uyumlamanın kişinin,kendisinin ve bütünün hayırına olması için böyle bir dilekte bulunur..)bunu dilediği anda zaten uyumlama öğretmenin inisiyatifinde değildir..o her zaman olduğu gibi kanaldır..ayrıca bir öğretmenin daha 2. dereceye bile uyumlamadığı bir kişiyi öğretmenliğe hazırlamasınıda anlayabilmiş değilim...reki dereceleri..gelişim süreciyle ilgilidir...kişinin bio enerjisiyle değil...algılarınız ve duru yetenekleriniz çok gelişmiş olabilir..işte buyrun..her duru yeteneği gelişmiş kişi duru bir şeyler görmeyebiliyormuş..sizin gördüğünüz varlıkları ben hiç görmedim..bunlar beni asla rahatsız etmedi..eh enerjiminde pek düşük olduğu söylenemez...sizin yaşınızı bilmiyorum ama her halde yaşadığınız yılların yarısından fazla bir zaman enrjilerle ve psişik yeteneklerin gelişmesiyle ilgili çalışmalarım vardır...buna gençlik devrelerimde yaptığım cahilane ruh davetlerine ekleyebiliriz...eğer kendimizi dezenkarne varlıklara açmazsak bunları görmemiz..varlıklarını hissetmemiz olanaksızdır...eğer kendimizi açmadıysak ve buna rağmen varlık görüyorsak..derhal bir doktora görünmekte fayda var...beyin kimyamızdaki en ufak dengesizlik bunları gördüğümüzü zannettiriyor çünkü...ben 3. gözümün açıldığı zaman gittim..ve kontrol ettirdim..çünkü beyindeki herhangi bir dengesizlikte bunların olabileceğini biliyordum..(burada beyin dengesizliği derken amacım hakaret etmek değil..sadece tıbbi terimleri bilmiyorum) şimdi bu noktada peki reiki bize neden şifa vermiyor sorusuyla karşılaşıyorum sık sık reiki alternatif değil yardımcı şifadır..
uzun yıllardan beri evrenin frekansı değişiyor..ve bilinçlerimiz açılıyor..herkesin bilinci farklı açılımlar
geliştiriyor..bu gün beğenmediğimiz bir şeyin yarın böyle olmadığını görebiliyoruz...reikiye uyumlanıpta hiç kullanmamış bir insanlar onu kullanmaya başladıktan sonra, ona laf edilmesine bile tahammül
edemeyebiliyor..bende ilk önce inanmadım...hatta agustos sıcağında eller tabiiki sıcak olur falan dedim ama daha sonra yaşadığım deneyimler,beni, yaradanın gerçekten bize böylesine saf bir ışığı hediye ettiğine inandırdırdı..
her şeyi sorgulayın...ama suçlamadan önce lütfen lütfen lütfen iyice araştırın..evet benim yaptığım gibi ben kafayı iyice kırdım mı acaba diye doktorada gidin...senacığım..sen reiki hakkında bunları söylediğin için hiç kimse şifacılıktan vazgeçmez...dünyada milyonlarca insan reiki uyguluyor..ve milyonlarcasıda reiki öğrenmeye hazırlanıyor..çünkü reiki ve daha başka enerjiler bizleri ileriye dönük güzelliklere hazırlıyor... saygılar