Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-08-2007, 02:08 PM   #46 (permalink)
yasemince
Teğmen

Tesekkür: 0
26 Mesajinıza toplam 28 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yasemince is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Ince Ince Yasemince...

dün yeni aldigim dolabim nihayet bitti ..artik alti karton kitaplari yerlestireyim ..arada sürünüyor kitabciklarim ya..yeni bir kütüphanem varr artik ...yuuupiiii
kitablarimi yerlestirdikden sorna bir kahve alip karsina gecip saatlerce bakacagim artik kitablarimin kartonlardan cikma zamani geldi ...kizim gecen anne bu kartonlar ne degince ceyizin kizim dedin sanirim bir annenin evladina birakacagi en güzel seylerden biride kitablari benim annem bana kitab birakmadi danatel örtü vs ve birkacda ses kayidi olan kasetleri vardi ..bilirsiniz telefonun olmadigi zamanlar almanyadan silaya ses kayidi yaparlardi eskiden .. aynen söyle babaaaa sesim gelyiormu?? babaa beni duyonmu ?? benim ben kizin nasilsin iyimisin babaa anam nasil ineklerimiz bizaladimi ekini bictinizmi ben iyim calisoyrum sipalarda iyi kirazin gelini dogurdumu ..büyüklerimin ellerinden kücüklerimin gözlerinden öperim babaaaa sizi cok özledim burnumda koktunuz köy halkina selam söyle... sonra özlemle gelen hickiriklar ve birde yanik türkü... gurbet elde bir hal geldi basima aglama gözlerim mevlaa kerimdir.. kaset biter postaya verilir ve silaya yol alir cevabida aylar sonra gelir merakla dinlenir sardirilip sardirilip dinlenir ne zaman özlem kaplarsa yüregi dinler anacigim köyünden haber alir bir nebzede olsa hasreti dinerrr
derinnnnnn bir oooooffffffffff cekilirrrr sonra kirik teyibe bir kaset takilir

Almanya treni kalkıyor gardan
Gönül istermi hiç ayrılmak yardan
Feleğe sözüm yok böyle yazmış yaradan
Belki bir gün dönerim sen gelme ardımdan

Ağlatma beni, sızlatma canım beni
Ağlatma beni, sızlatma gülüm beni
Almanya çok uzak terketme beni
Almanyada mektupsuz bırakma beni

Almanya treninde gözlerim doldu
Tatlı hatıralarım sılamda kaldı
Gurbet elde acıların kesilmez ardı
Felek pençesini bağrıma vurdu

Ağlatma beni, sızlatma canım beni
Ağlatma beni, sızlatma gülüm beni
Almanya çok uzak terketme beni
Almanyada mektupsuz bırakma beni

eskiden ne zordu ya mesafaleri yenmek simdi bakiyorumda mesafelerin hiiiiccc önemi yok bir tikla karsinda dayi kizi bir tel karsinda teyzeoglu hadi atla gel üc saat icinde ordasin önceden yakinlari irak ettik derken simdi iraklari yakin ettik diye geciyor aklimdan...
yasemince isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla