Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-07-2007, 11:06 AM   #4 (permalink)
etf
Üsteğmen

Tesekkür: 0
94 Mesajinıza toplam 280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
etf is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: En iyi arkadaşım kendimim!

Alıntı:
dost78 Nickli Üyeden Alıntı
Bu başlığı açtım ama emin değilim kendimin en iyi arkadaşı olduğumdan,kendimin dostumuyum?,sırdaşımıyım? yoksa düşmanımıyım? bir türlü bilemiyorum,kararsızlıklar ve suçluluk duyguları içerisinde yaşıyorum,geçmişten gelen özgüven eksikliği var,hayatımda kesin bir vizyonum yok,her akıntıdan etkilenen bir yapım var,bu yüzden içsel çatışma yaşıyorum
bugün sabah uyandığımda dün yaptıklarıma pişman olabiliyorum,istikrarlı bir çizgim yok
Sizce ne yapmalıyım,bu eksiklerimi nasıl yenebilirim
İnsanın hayatında çelişkilerin olması gayet normal. Bunlar bir nevi işin tuzu biberi, ve ruhsal yada bilinçsel gelişim için gerekli. Önemli olan bu noktalara saplanıp kalmamaktır. Bunun tek yolu kendini affedebilmektir. Allah bile kullarını affedmektedir.
Zaman çoğu dertlerin en iyi ilacıdır. Bugün için pişmalık duyulan konuda belki yarın isabetli karar verilmiş olduğu görülebilir. Olaylar ve kişiler bazında değil fikirsel temelde düşünceler yönlendirilse bu pişmanlık, içsel çatışma minimum düzeye iner. Tabii bunu başarmak zordur ama imkansız da değildir....

Sevgi ve saygı ile...
etf isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla