SSS

SIK SORULAN SORULAR

Her şey 1995 yılında henüz google bile yokken bir fikirle başladı.Bir site olsa   onu bulanların hayatı değişse nasıl olurdu?Hayatimdegisti.com bu fikirden 10 yıl sonra yani 2005 yılında kuruldu.Hayatimdegisti sitemizden indireceğiniz telkinleri uykuda dinleyerek siz de hayatınızı değiştirebilirsiniz.Türkiye’de ilk subliminal site olan hayatimdegisti.com sitesinin 10 yılda 80 adet üzeri taklidi çıktı.

 

Ritmotrans Yöntemi Nasıl Oluştu.

Site kurucusu Atakan Sönmez Boğaziçi Üniversitesi Mezunudur.Klinik Psikoloji üzerine Master yapmaktadır. 2005 yılında  ses kayıt yaparken mikrofonunda bir arıza olması sonucu ritmli okumanın bilinçaltında algılandığnı farketti ve  Ritmotrans telkinlerini geliştirdi.Bu telkin mp3 kayıtlarını dinleyenler hayatlarında bir çok konuda değişim yaşadılar.Daha çok bilgi için sağ tarafta Cine5 te çıktığı programı izleyebilirsiniz.

 

Telkinleri Nasıl İndirebilirim.

Ücretsiz telkinleri sağda telkincd.com sitesinden indirebilirsiniz.Bu indirdiğiniz dosyada suçluluk duyguları ego güçlendiri kendine güven gibi bir çok ücretsiz telkin bulunmaktadır. Dosyayı indirdim ancak pc de açamıyorum? Dosya içinde mp3 ler  sıkıştırılmış rar formatındadır.Eğer pc nizde winrar programı yoksa bu  programı indirip kurun.Oldukça basit bir programdır.Bu programla indirdiğiniz dosyayı açın.Buraya tıklayıp indirin. Telkinleri dinlemek için bir sorunum olması gerekiyor mu?

Telkinler kişisel gelişim amaçlıdır. Bu nedenle ille bir sorunuz olması gerekmiyor.

Telkinleri indirdim ama sadece su sesi yada klasik müzik var bunlar mı etki edecek?

Telkinler subliminal teknik ile hazırlanmıştır.Bu teknikte amaç tekinleri müziğn içine gizlemektir.Böylece siz su sesi yada klasik müzik dinlerken bilinçaltınızda  kalıpların değişmesidir.Müzik burada sadece telkinin rahat algılanması içindir.

Nasıl dinlememi tavsiye ederseniz?

Öncelikle hedefiniz ne onu belirleyin. Tüm telkinlerin hepsini bir arada dinlemek ağır gelebilir. Önce suçluluk duyguları ve ego güçlendiriciyi listenize alıp bir hafta gece gündüz ard arda çalacak şekilde ortalama 70-80 saat dinledikten sonra diğer telkinleri yavaş yavaş listenize ekleyebilirsiniz.Telkinlere alıştıktan sonra aynı gün 15 telkin birden dinleyebilirsiniz.

Ben bu telkinlerin etkili olacağına inanmiyorum ya da geçici olduğunu düşünüyorum!!!

Telkinlerin etkili olduğu ve kalıcı olduğu açık yorumlarda belli. Telkin ile kaset ya da cd yaratma işi çok eskidir. Ancak yurtdışında yapılanların aynısını kopyalamak yerine ritmotrans diye adlandırdığım ritimli okuma tercih edilmiştir. Bunu diğerleri ile karıştırmayınız etkiler olur ve kalıcı olarak sizinle kalır

Telkinlere inanip inanmamak etkisini değiştirir mi?

Telkilerin etkisine inanmadıkları halde dinleyenler de etkileri görürler. Bunun birçok örneği vardır. Ancak telkinleri her gün saatlerce dinlemek yerine günde bir iki kez dinlerseniz 3-5 gün ara verirseniz yani bu inançsızlığınız dinleme sürenizi etkilerse o zaman etki göremezsiniz.

Telkinleri ne kadar süre dinledikten sonra etkilerini hissederim?

. İlk etapta sadece suçluluk duyguları ve ego güçlendiriciyi dinlerseniz ve gece gündüz 8 saatten az olmamak uzere bir hafta devam ederseniz bu sure sonunda etkileri hissedersiniz. Daha sonra topluluk karşısında konuşma,kendine güven vb. diğer telkinleri listenize ekleyebilirsiniz. Sabır da çok önemli eğer sadece gündüz dinliyorsanız etkilerin ortaya çıkması 2 haftayı bulabilir.

Ses seviyesi ne kadar olmalıdır. Mp3 çalar ile dinliyorum etki azalır mı?

Ses seviyesi çok yüksek olmamalıdır. Ancak hafif de olsa en azından okyanus seslerini yada müziği duymalısınız. Eğer sesi çok abartlılı açmışsanız ve telkinleri de duyuyorsanız sesi kısınız. Yüksek ses ile dinlemek daha faydalıdır diye bir şey yoktur. İş yerinde dinlerken kısık ses ile dinlerseniz kimse rahatsız olmaz. Çalışırken kulanabilirsiniz.

Telkinlerin herhangi bir zararı olurmu?

Bu sitedeki telkinler uzmanlar tarafınca hazırlanmıştır. Bizim yaptığımız  ise bunları ritimli bir şekilde okumaktır.Günlük hayatta izlediğiniz şiddet içerikli görüntüler depresif içerikli müzikler bilinçaltınızı olumsuz yönde etkiler. Bu sitede sunulan MP3’lerde ise suçluluk duygusu MP3’ünden örnek verirsek kendinizi affetmeniz, kendinizle barışmanız telkin edilmektedir.

4 Gündür dinlememe ragmen herhangi bir degisiklik hissetmedim neden olabilir?

Daha önce de belirttiğimiz üzere etki süresi kişiye göre değişir. (Benim için ilk etapta günde 15 saat dinlediğim halde 5.günden itibaren etkileri hissetmeye başladım. Dört gün oldukça kısa bir süredir devam ediniz.)

Etkiler nasıl ortaya çıkar nasıl değişimi anlarım?

Bu konuda araba örneğini çok veriyoruz. Bir çok kişi değişimler başladığı halde fark etmeyip onlara sorular sorulduğu zaman fark etmektedirler. Normalde 180 km hız yapabilen bir aracı modifiye edip hızının 500 km olmasını sağladık diyelim. Siz arabayı aynı sandığınız için yine 150 ile gidersiniz.

Aynaya geçip bakın yürüyüşünüz değişmiş mi? Daha mı dik yürüyorsunuz? Göz temasını daha rahat mı yapıyorsunuz. Bu güç bakışlarınıza yansıdı mı? Hangi telkinin hangi değişikliklere neden olduğu telkin sayfasında yazılı olarak verilecektir. Oradan bakabilirsiniz.Ayrıca forumda ilk etkiler bölümünü inceleyiniz.

Telkinleri ne kadar süre sonra bırakmalıyım?

Bu kişiye göre değişir. Sadece kişisel gelişim amaçlı dinleyenler 3 hafta sonra dinleme sürelerini azaltabilirler. Günde 1 saat dinlemek yeterlidir. Zamanla zaten kendi içsel konuşmalarınız olumlu olduğu için bu olumluluk devam edecektir. Depresif olan fobisi olan yeme bozukluğu olan kişiler ise eskisi gibi günde 10 saat olmasa da günde 1-2 saat dinleme süreci bir sene boyunca devam ettirebilirler.

Telkinler plasobik mi yani inandığım için mi etki görürüm?

Bu soruya son 10 yılın deneyimleri ile rahatlıkla hayır diyebilirim.Bir çok  kişi tanıdıklarına farkında olmadan mp3 lerimizi dinletti.Okişiler telkin mp3 dinlediklerini bilmeden yine de etki gördüler.

Telkinleri  dinledim etkisini gördüm ancak bazen  anlık da olsa eskisi gibi hissediyorum?

Telkinler yılların birikimini olumsuzlukları kapı dışarı ediyorlar. Bunu  yaparken siz telkinleri duymadığınız için bilinçaltı  pek direnç gösteremiyor. Herkeste olmasa bile bazı kişilerde bilinçaltı eski olumsuz alışkanlıkların gittiğini görünce geç de olsa  buna tepki gösteriyor. Tıpkı yaramaz bir çocuk gibi eski alışkanlıkları geri istiyor. Bu aslında bilinçaltınızın tepkisi. Kontrolün hala kendinde olduğunu göstermeye çalışıyor. Ancak bu süreçte kazanan yine siz oluyorsunuz. Böyle hissedenler ego güçlendirici telkine ağırlık vererek ve sabırlı olarak sonuca ulaşmışlardır. Bu dalgalanmaların normal olduğunu ve geçici olduğunu bilmeniz yeterlidir.

İsme özel telkinİ nasıl  yaptırırım., MP3 çalara kopyalarsam zarar görür mü?

Telkinleri isme özel olarak da www.telkincd.com sitemizden yaptırabilirsiniz.Bu sitemizde isme özel 250 yakın telkin vardır.

Hayır.İstediğiniz kadar kopyalayıp, aktarabilirsiniz.Telkinler isme hitaben, MP3 formatında hazırlanır. Link olarak mail adresinize gönderilirken de, CD’ye yüklenirken de aynı formatta kalır.

Bilinçaltı Temizliği Programı Nedir?

Eğer isme özel 35 cd lik Bilinçaltı Temizliği Programına katılmak isterseniz www.telkincd.com sitemizden bilgi alabilirsiniz.

Son 10 yılda binlerce sorular soruldu yanıtlandı.Eğer sizin de aklınızda sorularınız varsa   www.hayatimdegisti.com/forum sitemizi inceleyin.

Bilgi almak için 9-19 saatleri arası arayabilirsiniz.

0212 481 66 45

52 YORUMLAR

 1. nurcan

  İki gün dinledim buhün 3. Gün kendimi iyi hissediyorum

 2. ismail karademir

  HAFTANIN 7 GÜNÜ DİNLEYEMEZMİYİZ?ARA VERMEK ŞART MI?HERŞEYDEN ÖNCE BEN DİNLMEYİ SEVDİM.BİRDE 2 LİSTE YAPTIM BİRGÜN BİR LİSTEYİ BİRGÜN BİR LİSTEYİ DİNLEYEMEZMİYİM.

 3. Kadriye Elber

  SANIRIM BİR MUCİZEYİ YAŞIYORUM

  herkese merhabalar.30 yaşındayım ve fazla uzatmadan konuya gireceğim.alkol,düzensiz uyku ve depresyon ile neredeyse 15 yılımı geçirdim…kısacası bitmiştim.evde boş zamanlarımda internet ile uğraşırken bu siteye denk geldim.reklam ve vurgun amaçlı bir site olduğunu düşünüp salladım.ardından bir iki yorum okudum ve kesinlikle inanmadan sitede gezmeye başladım.tamamen tesadüf eseri bulduğum sitede ücretsiz telkin mp3 gördüm.dinleyince ilk başlarda sadece müzik sesi duydum ve aldatmaca olduğunu düşündüm.tam 2 gün boyunca sırf o kuş ve Deniz sesleri hoşuma gidiyor diye dinledim.geçen bir kaç gün sonra inanımaz şeyler olmaya başladı.hiç abartmadan bir şok geçiriyordum.inanamıordum.hayatım bir anda öyle bir düzene girmiştiki korkmaya bile başlamıştım.böyle birşey olamazdı.toplumda konuşurken insanlar bana uyuşturucumu aldın diye alay ediyordu.bazen ağzımdan çıkan kelimelere ben bile inanamıyordum.aradan 15 gün geçti.şimdi beni adam yerine koymayan insanlar bile saygıdan hergün beni arar oldular.insanların gözünün içine baktığımda bile seni artık tanıyamıyoruz diyorlar ve hayretler içindeler.korkuyorum çünkü ben bile kendimi tanıyamaz oldum.oturuşum kalkmam konuşmam yemem uyumam herşeyim bir anda mükemmel oldu.hiç inanmadığım bir durumda bile beni böylesine mükemmel yapan şeylere halen inanasım gelmiyorum.içkiyi kökten bıraktım.artık uyuyorum hemde bebekler gibi……..

 4. Dilara Yurtçu

  Ben başladım dinlemeye suçluluğu ama ego’yu güçlendirme inmediği için tek biriyle yetineceğim neyse sonrada diğer hepsini dinleyeceğim ve en az 10 saat yani olmalı ilerleyen dönemler de etkilerini yazarım inş.

 5. Melek Ak

  Selamlar sitenizle yeni tanıştım ve telkinlerinizi bugün dinlemeye başladım inşallah olumlu etkilerini yaşarım.. Yaşadıklarımı sizlerlede paylaşacağım… Tam olarak sitede ayrıntısı verilmemiş bilgiler var mesala hangi telkin ne kadar dinlenmeli.. Yada birbiri ile dinlenmesini önereceğiniz telkinler varmıdır… Yada bu ücretsiz indirilen telkinlerin hepsi sırayla dinlenirse iyi mi olur… Sorularıma yanıt verirseniz memnun olurum

 6. burçak ertem

  telkinleri cep telefonundan dinlemenin müziğin altında gizlenen telkin mesajlarını bozduğunu duymuştum.illa mp3 çalardan mı dinlemek gerekiyor telkinleri?

 7. Şule

  Merhaba Atakan Bey,Telkinleri kulaklıkla ya da hoparlörden dinleme arasında etkileşim farkı varmı ?teşekkür ederim….

 8. gamze

  ben daha yenı dınlemeye basladım ama bas agrıları oluyo ne kadar surede gecer gece ve gundu zdınlıyorum ıs yerınde sureklı dınlenmıyor gece uyurken dınlıyorum ne kadar surede yarar gorurum

 9. ibrahim

  Merhaba, yukarıda günlük iki telkinden bahsetmişsiniz. Bir telkin üst üste mi dinlenmelidir yoksa sırayla önce bir tanesi çaldıktan sonra diğerine geçilebilir mi? Ve ben henüz öğrenciyim. Ders çalışırken dinlersem etkisini görür müyüm? Şu durumda öğrenci olduğum için derslerim oluyor. Aralıklı dinlesem sorun olur mu? Cevaplarsanız sevinirim. Uzun oldu kusura bakmayın. Teşekkür ederim.

 10. larabtr

  mrhabalar bu telkinleri arkadaşımla birlikte evde otururken muhabbet ederken dinlemek istiyoruz laptop un hopörlerinden dinlesek aynı etki olurmu kulaklıkla dinleme şartı varmıdır

 11. murat

  bu telkinlerin içeriğini görebiliyormuyuz ne dinlediğimizi nerden bilicez:)

 12. Merve Gürer

  Merhaba Atakan Bey,
  mp3 şeklinde almak istiyorum nasıl alacağım.

 13. ilkadım

  merhaba Atakan Bey, telkinleri dinleyeli beş gün oldu. Gece gündüz dinliyorum. benim asıl merak ettiğim konu telkinleri dinlerken her birinin süresi konusunda. ego güçlendirici telkini üç dört saat dinledikten sonra arkasınsa üüçdört saat suçluluk telkinini dinliyorum. Sonra tekrar diğeri böyle devam ediyor.gece uyurken ise sasece birisini ayarlayıp sabaha kadar onu dinliyorum. sizce dinleme seklim doğru mu ya da bana ne önerirsiniz. Teşekkürler.

 14. dilek yıldız

  Merhaba Atakan Bey;
  üç tane çocuğum var.5,7 ve 12 yaşlarında .bilgisayar bütün gün açık.ego güçlendirici ve suçluluk telkinlerini dinliyorum.Bu arada ister istemez çocuklarımda dinliyor.çocuklar için bir sakıncası olur mu.lütfen cevaplayınız.

 15. ercüment

  wotmen yani küçük kulaklıkla dinlense olırumu

 16. ercüment

  telkin mp3 sitesindeki telkinlerde güvenlimidir etkilimidir acaba hocam

 17. ercüment

  merhaba kullaklık çeşidinin bir farkı olurmu wotmen kulaklıkları etki aynı olurmu saygılar

 18. fifhti

  merhaba, öncelikle teşekkrler.. fakat önemli bir sorum var,telkinlerin çocuklara dinletilmesi sakıncalı mıdır? onlar da olmayan bir sorun hakkında telkin dinlerlerse nasıl bir etkisi olur?

 19. Baharrrr

  Merhaba Atakan Bey, tesadüf eseri sitenizden haberdar oldum.Şu anda da zinde uyan mp3’ünü dinliyorum.Ve sizin telkinlerinizi ciddi şekilde hayatıma katmayı düşünüyorum, hayatıma iyi şeyler katacağına da inanıyorum.Ama emin olamadığım bir kaç sorum olacak size..Ücretsiz telkinler başlığı altında mesela başlığı mutluluk olan birden çok mp3 var?Aynı şekilde telkinmp3.com sitesinde mesela ney kategorisinde de,klasik kategorisinde de suçluluk başlığı var.Bunlar hep aynı telkinler sadece müziği mi farklı?Yani hoşumuza giden müziği seçmemiz yeterli mi?Ego güçlendirici ve suçluluk mp3 ile başlayacağım ama bir sürü suçluluk başlığı var hangisini başlayacağım bilmiyorum.Numaralandırılmış olsa her hafta birini dinlerdim ama telkinleri duymadığım için haftalarca aynı şeyi dinlemiş olabilirim.Çok teşekkür ederim.

 20. FORGİ

  sınavlarla ilgi sormak istiyorum kesin başarı sağlayabiliyormusunuz

 21. fatma

  ben 1 haftadan beri her gün uykuda olmak üzere 8 saat sadece akarsu telkinini dinledim ama tam bi faydasını göremedim diğer telkinleri de dinlemem gerekiyor acaba.

 22. umit

  merhaba atakan bey öncelikle size cok teşekür ediyorum ama merak ettiğim bişey var ego güçlendirici +suçluluk mp3 leri aynı anda dinlenirmiii ben sadece tek başın ego güçlendiriciyi kullanıyorum yararı olur muuu
  ?

 23. Ahmet Murat Öztürk

  Merhaba Atakan Bey,
  telkinlerin büyük etkisi oldu.Konuşurken karşımdaki insanla göz temansı kurabiliyorum.Ve rahatsız olduğum bir durumda tepkimi gösterebiliyorum önceden sinirlenir ve cevap vermeden ortamdan uzaklaşırdım.En önemlisi artık dik duruyorum:)Eğri durduğum zaman rahatsız oluyorum sanki biri başımda bekleyip uyarıyor beni.Telkinlerden birkaçını aynı anda dinliyorum suçluluk duyguları,ego güçlendirici,erteleme ve sigara bırakma telkini.

 24. Yedirenk

  Merhaba.

  Telkinleri dinlerken, bir telkini dinledikten

  sonra hemen başka bir telkin dinlemeye

  geçmek mi yoksa bir telkini örneğin yarım

  saat dinledikten sonra diğer telkini de yarım

  saat dinlemek mi daha iyidir?

 25. Nesrin

  Merhaba.

  Telkinleri dinlerken, kulaklıkla dinlemek ile

  normal hoparlörden duyulacak şekilde dinlemek

  arasında etkililik açısından bir fark var mıdır?

 26. elif

  merhaba ben arkadaşımın tavsiyesiyle sitenizi incelemeye başladım benimde kilo problemim var fakat 2 tane çocuğum var 3 ve 8 yaşlarında 8 yaşındaki okula gidiyor fakat diğer zamanlarda ikiside yanımdan ayrılmazlar çocukların yanında bu kilo verme cdsini cd çalardan bütün gün dinlesek çocuklara zararı olurmu sitede bu konuyla ilgili bir kaç yazı okudum fakat farklı cevaplar var lütfen dikkatlice cevaplarsanız sevinirim..teşekürler

 27. kemal ertekin

  etki etmeyeceğine inansak da etki edermi yoksa inançla ilgili birşeymi

 28. fatma öztürk

  merhaba atakan bey.evvela böyle güzel bir site yaptığınız için teşekkür ediyorum.ben şunu merak ediyorum bilgisayarıma indirdiği cd leri bilgisayar başında işim olduğunda dinliyorum ama gece dinlemek için bunları cd ye kopyalayıp dinlememde sakınca varmı.yani cd telkin etkisini kaybedermi.şimdiden teşekkür ederim…

 29. İlknur

  Merhaba, gün içinde dinlemeye her başladığımızda ne kadar süre dinleyeceğimiz önemli mi?
  Dışardan gelen baskın seslerden kendimiz duymasak bile bilinçaltımıza telkinler iletiliyor mudur tv sesi gibi.yoksa ortam tamamen sessiz mi olmalı.
  Bir de benim küçükçocuğum olduğundan birkaç saat aralıklar veriyorum, dinleyemediğim bu süreçte kendime söyleyebileceğim telkinleri öneriyor musunuz?
  Teşekkürler.

 30. Sibel

  Selam
  Müzige dikkatimizi vermeden çalarken TV seyredersek etkisi aynı olacak mıdır? Yoksa diger sesleri kapatıp sadece müzige mi odaklanmalıyız?

  Tesekkurler

 31. Aydan Kaya

  Çok uzun zamandır , kuantum, nlp, hipnoz vs… üzerine kitaplar okuyor ancak sadece bilgi edinebiliyor mantığını anlayabiliyordum. iş uygulamaya geldiğinde istediğim sonuçları almam mümkün olmuyordu. Tesadüfen internette gezinirken buldum sizi ve araştırdım bende çok olumlu bir intiba bıraktınız.aynı zamanda güven . Kişisel gelişimim açısından çözümlemem gereken durumlar var . öncelikle suçluluk duygusu ve ego güçlendirici telkinleri dinliyorum henüz 4 gün oldu. 2 hafta içinde çekirdek inanç tespiti yaptıracağım . ancak sormak istediğim konu bu telkinlerin her ikisini toplamda günde 10-12 saat dinleyebiliyorum zamanım buna yetiyor. yeterli gelir mi daha mı fazla dinlemeliyim . cevabınız için teşekkürederim .Sevgiyle kalın.

  • Atakan Sönmez

   merhaba
   müzikler aynı içerikler farklıdır.
   Müzik araçtır.

 32. tuba

  ben sadece 3 bucuk saat dinliyorum etkisi olur mu yinede

 33. Enes D

  Yaklaşık 21 gündür Suçluluk ve Ego yu dinlemekteyim. İlk 1.5 hafta telkinlerin etkisi harikaydı. Sabahları da dinlenmiş ve erken uyanıyordum. Son 5 gündür ise eskiye dönme var gibi..Erken uyanamıyorum. Acaba gereğinden fazla mı dinledim?

  Kendine güvene geçmek istiyorum. Suçluluk ve Ego ya ara vermeli miyim?

 34. ali saydam

  Kişiye özel telkin hazırlatmadan sadece sitedeki telkinleri dinleyipte sosyal fobiden kurtulmak mümkün mü?

 35. Metin Aykın

  Kategori seçimin neye göre yapacağım ? Ney ,doğa, new age. Örneğin ego gülendirici için üç kategoriyi de art ardamı dinlemeliyim. Yoksa birini seçmem mi gerekiyor ?
  Saygılarımla

 36. Gamze A

  Uyurken de açık bırakmanın bir faydası var mıdır, uykuda da etki eder mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here