Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yüksek Ses Korkusu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=113)
-   -   Depremi Hatırlatıyor (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=5727)

meninje 08-04-2008 12:28 AM

Depremi Hatırlatıyor

7 Yaşındayken geçirdiğimiz bir deprem sayesinde, enkaz altından kurtulduk. Burnumuz bile kanamadı demek alışkanlık oldu. İçimdeki kanamalar kaç yıl sürdü hatırlamıyorum... Hatta geçtimi onuda bilmiyorum! Gezmeye gittiğimiz ev toprak bir evdi ve yıkıldı. Hemen çıktık yıkıntıların arasından. 1 yıl okula ara vermek ardından aynı okula gidemeyerek başka ilçedeki anneannemlerin yanında 1 yıl okuyup ailemin yanına tekrar dönmek vs. diye devam eden bir hayat hikayesi benimkisi.

O depremden ençok beynime kazınan şey gürültü... Bu yüzden de 30 yıldır bana artarak yaklaşan veya ani gelen her ses beni ürkütür. Sesin nereden geldiğini bilsem de, Gözümle gördüğüm bir cisimden gelsede ürkerim. Hele hızla ses artıyorsa... Küçükken tepkimi, kulaklarımı bastırırcasına kapatarak gösterirdim. Uykuda bile olsam... Şimdilerde ise tabiki eskisi gibi değil ama sanki ses üstüme yıkılıyormuş gibi bir his hala var... Artık hayatımı okadar etkilemiyor. Ancak yüksek ses korkusu bu yaşadığımdan farklı birşey olamasa gerek...

hayalayaz 08-04-2008 01:19 AM

Ynt: Depremi Hatırlatıyor

canım benim bak meditasyonlarımıza birde nlp çalışması koyduk, istersen yap bu çalışmayı belki faydası olur..mükemmel olmayabilir, ilk defa yaptık bu çalışmanın seslendirmesini..aralar az olabilir ama yönlendiriseniz düzeltiriz..çok büyük geçmiş olsun..

cansin sen 20-02-2010 03:00 PM

Cevap: Depremi Hatırlatıyor

bende de var yüksek ses korkusu.midem tuhaf oluyor yüksek sesli bişey duyduğumda.bunu da zaten ilk sinemaya gittiğimde farkettim.sinema sanki başıma yıkılıyor zannettim nasıl çıktım bilemiyorum.bir de sanırım bu migren kaynaklı olsa gerek.yüksek sese kalabalığa tahammül edemiyorum.

DiL_RU_BA 11-08-2011 05:55 AM

sese karşı duyarlı olmak korkudan kaynaklanıyor olmalı bendede var ve atamıyorum kalabalık ve ses hele iksi birleşince. bunu olumlamalarla nasıl yada neyle atabiliriz?

karavan 11-08-2011 11:52 AM

Alıntı:

neclaa Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 804453)
sese karşı duyarlı olmak korkudan kaynaklanıyor olmalı bendede var ve atamıyorum kalabalık ve ses hele iksi birleşince. bunu olumlamalarla nasıl yada neyle atabiliriz?

Merhaba,

Bu konuda size yardımı olabilirim.EFT master konumundayım ve kalsik EFT den çok farklı bir yöntem kullanıyorum.
Eğer ilgilenirseniz yardımcı olurum.

karavan 11-08-2011 11:53 AM

Alıntı:

cansin sen Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 585690)
bende de var yüksek ses korkusu.midem tuhaf oluyor yüksek sesli bişey duyduğumda.bunu da zaten ilk sinemaya gittiğimde farkettim.sinema sanki başıma yıkılıyor zannettim nasıl çıktım bilemiyorum.bir de sanırım bu migren kaynaklı olsa gerek.yüksek sese kalabalığa tahammül edemiyorum.

Merhaba,
Bir üstte bahsettiğim gibi bu konularda yüksek oranda olumlu neticeler alabiliyoruz.
İstediğiniz takdirde size de yardımcı olabilirim.

karavan 11-08-2011 11:56 AM

Alıntı:

meninje Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 42111)
7 Yaşındayken geçirdiğimiz bir deprem sayesinde, enkaz altından kurtulduk. Burnumuz bile kanamadı demek alışkanlık oldu. İçimdeki kanamalar kaç yıl sürdü hatırlamıyorum... Hatta geçtimi onuda bilmiyorum! Gezmeye gittiğimiz ev toprak bir evdi ve yıkıldı. Hemen çıktık yıkıntıların arasından. 1 yıl okula ara vermek ardından aynı okula gidemeyerek başka ilçedeki anneannemlerin yanında 1 yıl okuyup ailemin yanına tekrar dönmek vs. diye devam eden bir hayat hikayesi benimkisi.

O depremden ençok beynime kazınan şey gürültü... Bu yüzden de 30 yıldır bana artarak yaklaşan veya ani gelen her ses beni ürkütür. Sesin nereden geldiğini bilsem de, Gözümle gördüğüm bir cisimden gelsede ürkerim. Hele hızla ses artıyorsa... Küçükken tepkimi, kulaklarımı bastırırcasına kapatarak gösterirdim. Uykuda bile olsam... Şimdilerde ise tabiki eskisi gibi değil ama sanki ses üstüme yıkılıyormuş gibi bir his hala var... Artık hayatımı okadar etkilemiyor. Ancak yüksek ses korkusu bu yaşadığımdan farklı birşey olamasa gerek...

Merhaba,
Yazınızın tarihi oldukça eski eğer hala siteye giriyor ve bu yazımı okuyorsanız ve hala şikayetleriniz devam ediyorsa size yardımcı olabilirim.
İlgileniyorsanız yazınız.

DiL_RU_BA 11-08-2011 02:42 PM

Alıntı:

karavan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 804462)
Merhaba,

Bu konuda size yardımı olabilirim.EFT master konumundayım ve kalsik EFT den çok farklı bir yöntem kullanıyorum.
Eğer ilgilenirseniz yardımcı olurum.

bu yapabileceğim birşeyse evet. sorunlardan kurtulmak istiyorum

Berilce 11-08-2011 03:07 PM

Yalnız benim bildiğim kadarıyla, insanların sadece "ses korkusu" ile doğduğunu
okumuştum, yani yaşamımızdaki diğer korkular sonradan öğrenilmiş, kazanılmış
korkularmış, EFT'nin bu korkuyu tamamen söküp atması mümkün mü? Doğuştan
geldiği düşünüldüğünde...

karavan 10-09-2011 08:18 AM

Alıntı:

Berilce Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 804484)
Yalnız benim bildiğim kadarıyla, insanların sadece "ses korkusu" ile doğduğunu
okumuştum, yani yaşamımızdaki diğer korkular sonradan öğrenilmiş, kazanılmış
korkularmış, EFT'nin bu korkuyu tamamen söküp atması mümkün mü? Doğuştan
geldiği düşünüldüğünde...

Sevgili Berilce yazınızı geç farkettim ancak cevaplıyabiliyorum.

Ben bu konuda size katıldığımı söyliyemem.Şöyleki;
Tüm insanlık ses korkusu ile doğuyor olamaz.Tanrı böyle bir şeye niye gerek görsün ki.
Şu noktada size katılabilirim.Artık biliyoruz ki ana karnında bebekler doğmadan önce her türlü dış şartlardan psikolojik olarak etkileniyorlar.Her türlü kavga gürültü ve stress ortamını algılayıp buna göre kayıt yapabiliyorlar. Bu yüzden çok aşırı gürültülü ortamlarda bu dönemlerini geçiren veya ani gürültülere maruz kalan anne karnındaki bebeklerin bu korkularla doğmaları doğaldır diye düşünüyorum.Bu konuda elbette ki otorite olmadığım için sadece mantık yürütüyorum.

Sevgi ile kalınız.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:54 PM.