Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tiyatro (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Diksiyon Kursu Ankara (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=619653)

modernsanatlar 06-09-2011 02:12 PM

Diksiyon Kursu Ankara

ANKARA MODERN

MODERN SANATLAR DİKSİYON ve SESLENDİRME KURSLARI

www.modernsanatlar.org

Modern Sanatlar Beşevler merkezimizde, Ankara’nın en seçkin tiyatro ve seslendirme sanatçılarıyla diksiyon kursu. Seslendirme Dublaj ve Diksiyon Kursları Ankara Modern’de seçkin akademik kadroyla devam etmektedir.

Dögol Cad. 49/6 Beşevler / Ankara
Tel: 215 80 50
www.modernsanatlar.org

Diksiyon kurslarımızda her yaştan öğrencilerle gerek özel gerekse grup olarak devam etmektedir.

Yazı dili ve konuşma dilinin, her dile özgü farklılıklarının bulunduğu ön kabûlü ile işe başlıyoruz. Bu farklılığı diksiyon eğitiminin her aşamasında idrak edip, konuşmalarımızı buna göre düzenlerken, aynı zamanda toplum içinde söz söylemenin rahatlığına kavuşmak da söz konusu eğitimimizin olmazsa olmazıdır. Bazı kuralları uygularken, formül ezberleme düzeyinde kalmayıp, bunu hayatınızla bütünleştirmeniz, iyi bir eğitmen ile çalışmanın yanı sıra sizin de konuyla ilgili alâka ve özverinizle gerçekleşecektir. “Diksiyon ve Söz Söyleme Sanatı” çalışmaları şu başlıkları da içerecektir…

· Sesi ve beden dilini etkin kullanma
· Düşünceleri anlaşılır biçimde iletme
· Kelime ve onu oluşturan harflerin doğru sesletimlerini öğrenme
· Duygu ve düşüncelere uygun vurgu ve tonlamalar yapma
· Etkili ve rahat bir konuşma gerçekleştirme
· Anlatım bozukluklarını ekarte etme
· Doğru ve verimli nefes alma teknikleri ile rahat ve doğal bir sese kavuşma
· Kendi ses rengi ve aralığını tanıyarak, işitilebilir ve doğal bir sesle konuşma
· Seslerin çıkış yerlerini öğrenerek, onları doğru çıkarma
· Artikülasyon becerisi ile, ağız tembelliği ve yanlış boğumlandırmalardan kurtulma
· Konuya uygun konuşma hızını tespit etme
· Konuya uygun mimik ve jestleri abartısızca, doğru ve etkili kullanma
· Topluluk karşısında konuşma öncesinde yapılacakları belirleme
· Hitap edilen kitle ile konuşma sırasında iletişim kurma
· Grup iletişiminde rol alma
· Doğru ve Güzel Konuşma / Artikülasyon
· Fonetik
· Seslendirme Eğitimi (Belgesel, Haber, Reklam, Film)
· Sunuculuk
· Etkili Beden Dili Kullanımı
· Toplu Konuşma

gibi daha pek çok konuyu içeren, kolay öğrenim teknikleriyle desteklenmiş ders içeriği.

Haftanın Her Günü Devam Eden Diksiyon Kurslarında, Size Uygun Bir Program Mutlaka Bulacaksınız.

MODERN SANATLAR MÜZİK RESİM ve EĞİTİM DERNEĞİ
Degol Cad. 49/6 Beşevler – Ankara
Tel: 215 80 50 (7/24ulaşım ve destek)
Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret ediniz.

Diksiyon Kursu Ankara, Diksiyon Dersi Ankara, Diksiyon Kursları Ankara, Özel Diksiyon Kursu Ankara, Diksiyon Kursları Ankara, Diksiyon Kursları, Diksiyon Eğitimi Ankara, Diksiyon Kursu Ankara, Diksiyon Dersi Ankara, Diksiyon Kursları Ankara, Özel Diksiyon Kursu Ankara, Diksiyon Kursları Ankara, Diksiyon Kursları, Diksiyon Eğitimi Ankara,

Modern Sanatlar’ da Diğer Kurslar:

Müzik Kursları; Klasik Gitar Kursu, Elektro Gitar Kursu, Bas Gitar Kursu, Keman Kursu, Piyano Kursu, Şan Kursu, Konservatuara Hazırlık Kursu, Güzel Sanatlar Lisesi Hazırlık Kursu, Viyolonsel Kursu Çello, Flüt Kursu, Piyano Dersi, Piano Dersi, Özel Piyano Dersi,Ankara Piyano Kursu, Piano Kursu Ankara, Piano Dersleri, Özel Piyano Dersi Ankara, Ankara' Da Piyano Dersleri, Ankara Piyano Eğitimi, Piano Kursları Ankara, Piyano Kursları, Konservatuar Piyano Bölümüne Hazırlık, Keman Kursu Ankara, Keman Dersi Ankara, Keman Kursları Ankara, Güzel Sanatlara Hazırlık Ankara, Özel Keman Kursu Ankara, Keman Kursları Ankara, Keman Kursları, Keman Eğitimi Ankara, Konservatuar Keman Bölümü Hazırlık Ankara, Güzel Sanatlar Hazırlık Keman

Resim Kursları; Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Hazırlık Kursları, Yağlı Boya Kursu, Desen Kursu, Çocuklar İçin Resim Kursu, Heykel Kursu, Rölyef Kursu, Grafik Tasarım Kursu, Seramik Kursu, Resim Kursu Ankara, Resim Dersi Ankara, Resim Kursları Ankara, Güzel Sanatlara Hazırlık Ankara, Yağlı Boya Resim Kursu Ankara, Desen Kursu Ankara, Resim Kursları, Resim Eğitimi Ankara, Hobi Kursları Ankara, Yağlı Boya Resim,

Tiyatro Drama, Diksiyon Kursları; Konservatuar Tiyatro Bölümlerine Hazırlık, Oyunculuk Kursu, Diksiyon Kursu, Drama Kursu, Yaratıcı Drama Kursu

İletişim: Tel: 215 80 50 web: www.modernsanatlar.org

http://img88.imageshack.us/img88/713...natlarmzik.jpg

SadistRuhum 10-10-2012 01:41 PM

Cevap: Diksiyon Kursu Ankara

ben konuşmamı akıcı ve düzgün olmasını istiyorum çevremdeki kişiler beni dinlediklerinde hemen anlasınlar istiyorum sürekli kitap okuyorum ama konuşmam akıcı değil. arkadaşlarla sohbete başladığımızda konuşmamda gecikmeler oluyor sözcükleri yutarak konuşuyorum normalde r leri söyleyebiliyorken toplum önünde konuşurken r leri yutuyorum belkide heyecandan oluyo olabilir aslından niye heyecanlandığımı bile bilmiyorum.diksiyon dersi almakla geçermi?

ßyKuS 10-10-2012 02:46 PM

kendini ifade edebilmekte zorlanıyorsun anladığım kadarıyla.. Açıkcası bende istiyorum insan knuşmamdan zevk alsın. akıcı ve etkili bir şekilde konusabilmeyi bu konuda bir sürü kitap okudum bir sürü alıştırmalar var yapmak istersen yap ama ben yapamadım.. Kursa katılmak bi yönden faydalı olabilir. Burada ''Kendini İfade Etme Yolları'' konulu bir makale var.. işde link Kişisel Gelişim Makaleleri > Kendini Tanıma > Kendini İfade Etme Yolları | Keşfet Kendini

sweeet 10-10-2012 05:29 PM

Sesli okuma alışmaları yapabilirsiniz. Okurken kendi sesinizi duymaya ve soğukkanlı kalmaya çalışın bir süre sonra alışkanlık haline gelecektir. Bir de topluluk önünde konuşma telkininin faydası olabilir. Kendine güven de dinleeybilirsiniz.

Sevgiler.

gülücan 10-10-2012 11:43 PM

Sweet in yazdıklarına katılıyorum.önce bunları halledin.ama diksiyon kutrsunada katılın çok eğlenceli ve birşeyler kattığıda kesin..ama önce temel sorununuzu çözmeniz lazımm..sevgiler..

SadistRuhum 11-10-2012 12:15 PM

tavsiyelriniz için tşkr ederim iyiki varsınız.:))

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:42 PM.