Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Ölmekten Korkmak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=102)
-   -   Endiseleri ve korkuyu yenmenin basit bir yolu (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=620330)

derya hanim 22-12-2011 08:14 PM

Endiseleri ve korkuyu yenmenin basit bir yolu

Hep kotu bir sey olacakmis ,yada olum korkusu ile yasayanlar icin ; Otururken korkular basliyor ,engel olamiyorsun .Hadi pozitif dusuneyim demeklede olmuyor zaten negatifi pozitife cevirebilen bir yapisi olan kisidede bu tur sorunlar olmaz.Ben denedim sizede tavsiye ederim sadece kararli olun yeter. Telefonunuza alarm kurun.Saatinizi kendiniz belirleyin .Aksam 18.00 olabilir . 15 dakika kotumser ve negatif dusuncelerinizi o saate biriktirip randevulesin kendinizle. Dusunmeye basladiginda kendinizi uyarin ve aksam 18.00 de 15 dakika negatif dusunme randevunuza sadik kalin .Ilk duydugumda komik gelen bu yontemin uyguladiktan sonra uzerine konusulacak cok seyi olduguna inaniyorum 3 yada 4 gun sonra faydali oluyor .Kolay gelsin .Sevgiler

_jenny_ 22-12-2011 08:19 PM

Cevap: Endiseleri ve korkuyu yenmenin basit bir yolu

Alıntı:

derya hanim Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 814519)
Hep kotu bir sey olacakmis ,yada olum korkusu ile yasayanlar icin ; Otururken korkular basliyor ,engel olamiyorsun .Hadi pozitif dusuneyim demeklede olmuyor zaten negatifi pozitife cevirebilen bir yapisi olan kisidede bu tur sorunlar olmaz.Ben denedim sizede tavsiye ederim sadece kararli olun yeter. Telefonunuza alarm kurun.Saatinizi kendiniz belirleyin .Aksam 18.00 olabilir . 15 dakika kotumser ve negatif dusuncelerinizi o saate biriktirip randevulesin kendinizle. Dusunmeye basladiginda kendinizi uyarin ve aksam 18.00 de 15 dakika negatif dusunme randevunuza sadik kalin .Ilk duydugumda komik gelen bu yontemin uyguladiktan sonra uzerine konusulacak cok seyi olduguna inaniyorum 3 yada 4 gun sonra faydali oluyor .Kolay gelsin .Sevgiler

çok ilginç gerçekten ama denemekte fayda var...

juger 22-12-2011 08:19 PM

Kesinlikle, insanın kendi ile yolculuğundaki en önemli nokta burası. Çoğu insan yolun yarısında sıkılıp bırakıyor. Ya da olmayacağını söyleyerek inancını yitiriyor. Akıllı olan kişiler ise bu yöntemi deneyip, en güzel seçenekleri yaşıyorlar.

Tebrikler size :)

derya hanim 22-12-2011 08:38 PM

Kafaya koymalisiniz anca o zaman ise yariyor arkadaslar .Yada bi deneyim bakalim demekte yeterli .Cikin 10 dakika yuruyun demiyor sadece telefona alarm kurmaniz yetiyor

sweeet 22-12-2011 11:23 PM

O saat dilimini bilinçli bir şekilde o negatif düşüncelere ayırmak diğer kalan vakitlerde pozitif düşünmenize fayda sağladı mı?

Yoksa örnek olarak daha somut ne gibi faydalar gördüğünüzü yazabilir misiniz?

Bu tarz ya da benzer bir çalışmayı deneyen herkese bu sorularım.

Teşekkürler.

derya hanim 02-02-2012 03:11 AM

Tum gun negatif dusunen ve tum gun korkan birisi olarak aksam saat 18.00 de dusunecegimi kendime hatirlatarak surekli ertelemis oldum .Endiseli hallerim tamamen kayboldu diyemem ama yok denecek kadar azaldilar ,tekrar nefes almaya basladim .

jaimemiamor 08-02-2012 11:46 AM

ilginçmiş gerçekten.

yasifee 02-01-2013 02:27 PM

Bunu ben de deneyeceğim. Tecrübelerimi paylaşacağım sizlerle

maviinci 02-01-2013 09:38 PM

Alıntı:

yasifee Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 835359)
Bunu ben de deneyeceğim. Tecrübelerimi paylaşacağım sizlerle

iyi haberlerinizi bekliyor olacağım

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:45 PM.